Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

"TAKLİT-İ SİYASET"

Ali KILIÇ

05 Mart 2015, 16:05

Ali KILIÇ

Sevgili arkadaşlarım, aziz gardaşlarım..

Lütfen bu yazımı kimse yermek ya da olumsuz eleştirmek gibi yanlış algılama içine girmesin, aşağıda sıraladıklarım benim şahsi ve özelde birçok arkadaşımla paylaşıp hem fikir olduğum neticenin izahıdır.

Son bir yıldır iki seçim geçirdik üçüncüsüne hazırlık yapıyor ve izliyoruz. Yerel yönetim seçimlerinde adayların tavrını Cumhurbaşkanlığı seçiminde milletin desteğini kime ve neden olduğunu çok net gözlemledik, bu seçim yani vekalet talebi için vekil aday adaylarının gayret ve anlatımlarını gözlemliyoruz.

Arkadaşlar Ak parti kurulduğu  zaman bir amacı hedefleyerek yola çıktı en azından bizlere anlatılan verilen mesaj bu idi…

Cumhuriyet döneminden beri dışlanan ötekileştirilen ve sürekli baskı altında tutulmaya çalışılan kesim olan muhafazakar ve milliyetçi muhafazakarların sesi olarak çıktı, bu çıkış daha evvel iki kez olmuştu bunlar malumunuz Menderes ve Özal’dı. Onlara da destek verildi, onlarda bu uğurda epeyce ivme kazandılar Ak partinin şansı onların bıraktığı yerden devam etmek oldu.

Bu tarzı ve imajı gören muhafazakar, milliyetçi, demokrat ve sosyal demokrat siyasi hareketlere senelerce gönül vermiş bir çok insan aynı safta buluştu destek verdiler layıki ile de üzerlerine düşeni yaptılar hala da yapmaya devam ediyorlar, her şeye rağmen..

Bu desteğin ana muhatabı sayın Cumhurbaşkanımız sevmeyenimiz olabilir, beğenmeyenimizde olabilir ama Sayın Cumhurbaşkanımız bu hareketi geçmiş dönemde Menderes ve Özal dan daha uzun süre canlı tutan liderdi. O yüzden hala millet muhatap olarak kendilerini görüyor, o yüzden millet hala Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğim diyor, makamın değişmesine rağmen milletin gönlünde yatan hala Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, çünkü millet kendinden olandan vaz geçmiyor ve korkuyor.

Neden mi?

Yeniden ötekileştirilmeden korkuyor, yeniden dışlanmadan korkuyor, yeniden sadece oy veren kuru kalabalık ve koyun muamelesi görmekten korkuyor.

Haksız mı?

Hepimizde biliyoruz ki haklı..

Ancak madalyonun diğer yüzünü çevirince bir de baktık ki millet millet olma özelliğini yitirmeye yüz tutmuş,bu adaylarda kendini göstermeye başlamış, kendini değil asli lideri taklitle, mesnetsiz vaadlerle makam elde etme gayretinde, öyle yada böyle bu hareketin bir şekilde bir yerlerine girmiş yada tutunmuş elinde vaar olan liderin sunumlarının dışında maharet fukarası bir güruh oluşmuş, bu güruh harekete zarar veriyor..

Unutmayın millet susuyorsa sizden korktuğu için değil, liderden vaz geçemediği için de değil, kendini anlatan kendi olan bir misyonunun zarar görmesinden yeniden kendine göre karanlık günlerden uzak olmak için susuyor..

Dert çok yaren çok muhatap alan maalesef yok, ama biz yineden dilimiz döndüğünce elimiz yazdığınca dertlerimizi anlatıp hemhal olalım ve diyelim ki bizi idare etme yolunda vekalet talep eden gardaşlar lütfen memleketin sorunlarına gerçekçi ve akli çözümlerinizi anlatın, sizi siz eden tavırla anlatın taklitten uzak taktikle gelin siz zaten bizimsiniz biz sizi tanıyoruz maskeye gerek yok bu yaşınıza kadar nasıl idi iseniz öyle olun öyle davranın.

Ez cümle bizi biz eden bizden olan veya olmayan farklı değerlerin bütününü aynı çatı altında toplamaktır.

Lütfen bizi biz etmekten ayırma yoluna gitmeyin..

Saygı sevgi muhabbet ile..

Ali KILIÇ / Otlukbelican.com

Bu haber 1253 defa okunmutur.

FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010