Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

"BEN BANA GİDİYORUM"

Ali KILIÇ

02 Ağustos 2014, 12:55

Ali KILIÇ

 
Bu şahsen benim açık davet ve talebimdir.
 

İl dışında yurt dışında ilçe ve köy ayırmaksızın tüm hemşerilerim baba ya da ana toprağına gelirken Erzincan'a değil Tercan a değil Eğin e değil “ben bana gidiyorum” deyimini kullanmalı, çünkü siz bizsiniz bizde siziz...

Geçenlerde ziyaret ve sohbet imkanı bulduğum İstanbul’daki iş adamı ağabeylerimizde de şunu gördüm ki bizim insanlarımızın Erzincanlılıkları ilçe yada köyleri ile sınırlı bu da hem bizleri onların tanıma ve faydalanma hem de bizim onları tanıma ve faydalanma imkanımızın önüne geçiyor..

Disk eski Gnl. Bşk. Rıdvan Budak beye de ifade ettim. Sizler buraya bir iki gün değil birkaç hafta hatta ay gelmelisiniz, biz size saygı sizde bize sevgi beslerseniz aşılmayacak engel yoktur, değerlerimizi diğerlerinden ayırarak şehre bağlamalı, tatilini tatil beldesinde geçirdiği zaman aldığı zevk kadar Erzincan’da geçirmeli ve mesken edindirmeliyiz. Bu edindirme nesli devamda da bağlılık sağlar.

Daha evvel Bahaş A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Saim Bahadır beyin EKEV üyeleri adına konut yapımı için arazi arayışı bende çok ciddi oranda heyecan ve mutluluk yaşatmıştı, çünkü yoğun irtibatım olan Bayburt’ta bunun örneğini görmüş faydalarına şahit olmuştum..

Bu mekanlaşma olmasa dahi memlekete şu yada bu şekilde gelenlerden şehir idarecilerinin haberdar olup alaka göstermesi lazım, çünkü ülkeye mal olmuş kendini kabul ettirme başarısını göstermiş insanlar kolay yetişmiyor. Bu insanlar ERZİNCAN DA AĞABEYİMİZ DIŞARI ÇIKINCA EVLADIMIZDIR, düşüncesi ile hareket edip, burada yaşamaya ikna edip ,ortak yaşam ve zaman geçirme alanları oluşturup, bu insanları artık Erzincanlı yapmamız lazım, bu insanların tecrübe ve birikimlerinden faydalanmamız lazım..

Arkadaşlar marifetler iltifata tabidir, sözü ne güzel anlatıyor derdimizi, ne olur bir karşılama iki bardak çay bir uğurlama neler kazandırır ticaret gelişir, şehir güzelleşir, yine Erzincan sevdası ile yoğrulmuş ve çok ciddi yatırım yapmış bir hemşerimizin dediği gibi ERZİNCAN I DIŞARIDAN SEVMEK GÜZEL İÇİNE GİRİNCE PİŞMAN OLUYORSUNUZ sözünü söyleterek yaşadıklarını yaşatmaya hakkımız da haddimiz de yoktur..

El birliği güç birliği doğurur azizim. Hadi artık geç kalmadan dünyanın her tarafında yaşayan Erzincanlılara ulaşalım ve davet edelim şehrimize, el an tahminim şehir merkez nüfusu ikiyüz elli bine yaklaşan şehir yılın en az 3 ayı bu rakamda bir yoğunluk yaşasın, onların zaman geçirebileceği alanlar oluşturalım. Bir turist gibi, yabancı gibi değil, evlerine gelmiş bir ev sahibi hissi verdirelim, çok zor değil, bunu deneyelim onlar zaten buradan çıkmazlar, onlar bizim çocuklarımız garındaşlarımız olmasalar da şehirdaşlarımız hadi artık el ele verelim..

Saygı sevgi muhabbet ile…

Ali KILIÇ
Otlukbelican.com

Bu haber 1475 defa okunmutur.

FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010