Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

"KÖKLERİMİZ"

Ali KILIÇ

18 Haziran 2014, 19:22

Ali KILIÇ

"KÖKLERİMİZ"
Kurak bölgelerde ağaçlar çok boylu olmaz dalları çok kökleri yaygın olur, bunun sebebi ağaç suyu bulup hayatta kalmak için köklerini yayar toprağa olanca gücü ile,bu kökler gövdeyi hem besler hem de ayakta tutar , dokunmaz ona esen rüzgar yağan kar, güneş derdi de olmadığı için olanca sağlamlığı ile bağlanır hayata, gövdeyi kesseniz de kök tekrar verir filizi kendi içinden ..
 
Nemli ve orta kuşak ikliminde yetişen ağaçlar ise su ihtiyaçları olmadı için kök yaymaz boyuna ve budaksız uzarlar, bu uzama onları ticari olarak karlı kılar ama yaşamsal olarak da zayıf bırakır, en küçük rüzgar ve fırtınada devrilir ve yok olurlar..
 
Milletler de böyledir köklü ağaç ve köksüz ağaç, asırlardır millet ve devlet olma gereklerini yerine getirerek hayata tutunmuş olan milletler her hal ve şartta hayatta kalırlar, arada olan sorunlar sadece sarsar yıkmaz onları, İngilizler, Çinliler, Sasaniler,  Ruslar, Almanlar, İspanyollar ve biz Türkler buna örnek teşkil edebilir..
 
Peki bunları bizden farklı kılan ne? Bu devletler köklerine bağlı, biz ise doksan senedir köklerimize küfür ve yok saymanın yanı sıra milleti besleyen en büyük unsur olan tarihi başarı ve olayları görmeyerek, tarihi Çanakkale ve Milli Mücadeleden ibaret sayarak, tarihe hakareti tuzlu su gibi akıtıyoruz taze fidanların beyinlerine..
 
İngilizler kraliyetlerini yaşatırken en fazla toprağa sahip olmanın hakkını verirler, Çin’lilerin tarih ve geleneklerine bağlılıkları malumunuz ,İranlılar devlet geleneğini inançları ile bağdaştırıp geçmişlerine bağlı devam ederler, Ruslar Çar hanedanını katletseler de tarihlerine bağlılıklarından taviz vermezler, Almanlar hala kendi geçmişteki İmparatorluk günlerini nesillerine en iyi aktarmanın şeklini en iyi şekilde vermeye çalışırlar, İspanyollar kraliyet ailesini sembolik de olsa tarihi miras olarak yaşatırlar..
 
Geldiğimiz nokta itibari ile köklerimize geri dönmeli, tuzlu suyun kaynağını kurutmamız lazım, Irak ordusunda görevli olup vatanı bırakıp kaçanlardan insani olarak farkımız yok ,onlar köksüz ağaç gibi gelen ilk rüzgarda devrildiler, eğer tuzlu suyu kurutmaz akıtmaya devam edersek bizim de sonumuz çok farklı olmaz, böyle devam edersek zaten kırılmaya yüz tutmuş değerlerimiz den bi haber yetişen bir nesle merhaba deriz..
 
Bizim gücümüz buna ve yetiştirdiğimiz evladımızı milli ve manevi değerler ile donatarak yetiştirmeye yetiyor, bizde ona gayret ediyoruz.
 
Birilerine göre klavye kahramanlığı olan bu paylaşımlar bilgi paylaşımı ve milli bilinç artırma niyetinden öte amacı olmayan halisane niyetler ile kaleme alınmıştır, vatanından kaygılı olan yüreklere yüreğimizdekini aktarmaktır derdimiz..
 
Sevgi saygı muhabbet ile….
Ali KILIÇ
Otlukbelican.com

Bu haber 1623 defa okunmutur.

FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010