Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

"HER GÜNÜMÜZ KUTLU DOĞUM GİBİ OLSUN"

Zakir YILDIZ

27 Nisan 2012, 14:44

Zakir YILDIZ

Bir kutlu doğum haftasını daha geride bıraktık. Hz.peygamber (sav.) yeryüzünü şereflendireli 1441 yıl olmuş.insan ömrüyle kıyaslandığında oldukça uzun bir zaman, fakat şu dünyadan milyonlarca insanın gelip-geçtiği, binlerce diktatörün-zalimin sırayla rollerini oynayıp yok oldukları/unutuldukları, düşünüldüğünde, Rasulullah (sav.) tam aksine sanki yakın zamanda yaşamış gibi. Hâlâ sevgisi taptaze içimizde ve belki de gün geçtikçe, O’nu tanıdıkça-anladıkça hasreti büyüyor kalbimizde.

Muhakkak ki O’nun (sav.)hayatı bizim için en güzel örnek. Hayatını öğrenip, nasıl Rahmet Peygamberi olduğunu ve kardeşlik hukukunu tesis etmek için neler yaptığını, ne tür sıkıntılara sabrettiğini nasıl işkencelere maruz kaldığını anlayabilmeye şu zamanda çok ihtiyacımız var.

Kutlu doğum programları Efendimiz (asm)’ı  tanıyıp anlayabilme adına önemli bir fırsat. Özellikle son yıllarda ülkemizde peygamber efendimizi tanıyıp anlayabilmek ve sevebilmek gayesiyle çok güzel kültürel etkinlikler düzenlemek için büyük gayretler sarfedilmektedir. Çünkü O’nu tanıyan-sever.Onu anlayan kardeşlik hukukunu geliştirir.Bu yıl ki kutlu doğum programlarının ana teması “Rasulullah’ın Kardeşlik Hukuku” idi. Özelde tüm mü’minlerin kardeş olduklarını, genelde ise tüm Allah’ın kullarının kardeş olduğu ilahi mesajını 23 yıllık peygamberlik vazifesi boyunca büyük bir sabırla tesis için çalışmış Kutlu bir peygamberin ümmetiyiz.O’nun nurlu yolu, ışıl ışıl aydınlatmakta dünyamızı. Zulüm ve fitnenin her tarafı kuşattığı ve Efendimiz’in “Kardeşlerim” diye dua ettiği, ahir zaman ümmeti olarak bizleri, bu zor zamanda ancak O’nun bize bıraktığı mirasına yani Kur’an ve Sünnet’e sımsıkı sarılarak kurtuluşa ereceğiz inşallah…

Selam ve dua ile…

Zakir YILDIZ
DİYANET-SEN ŞUBE BŞK.

Bu haber 2717 defa okunmutur.

BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010