Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

"FUTBOLA MERHABA"

Etem ALBAYRAK

20 Ocak 2012, 15:31

Etem ALBAYRAK

“FUTBOLA MERHABA”

 

     Uzun yıllar aradan sonra, futbola yeniden merhaba diyen, Otlukbeli Gençlik Spor Kulübü sadece futbolla yetinmeyip ilçemizin gençlerini ata sporumuz olan “Güreş” ile buluşturmaya hazırlanıyor.

 

     Büyük emekler ve özverili çalışmalar sonucunda, 2011 yılı mart ayında kuruluş çalışmalarını tamamlayarak futbola merhaba diyen kulübümüz, bünyesinde ilçemizin gençlerinden oluşan birçok lisanslı futbolcu barındırmaya başladı.

 

     Oyun masasında değil, futbol sahasında olmasını istediğimiz pırıl pırıl gençlerimizi kısa bir süre içerisinde hazırlayıp, takım hüviyeti kazandırarak ilçemizi ve kulübümüzü temsilen, sahaya sürmenin mutluluğunu hep beraber yaşadık. Kulübümüzün futbol takımı bir mucizeye imza atarak, kurulduğu ilk sezonda şampiyon olarak hepimizin göğsünü kabarttı ve ilçemiz adına bir sevinç kaynağı oldu. Takımımız futbolda çok zor olanı başarıp ilk yılında şampiyonluk ipini göğüsleyerek Erzincan 2.Amatör kümeden 1.Amatör kümeye yükselme başarısı gösterdi. Son 10 yılda hiçbir futbol faaliyeti göstermeyen bir ilçenin, ilk sezonunda böyle bir başarıyı yakalaması azmin zaferi olarak adlandırılabilir.

 

     Bizler bu kulübün yöneticileri olarak mevsimlik yakalanan başarıların onurunu ve gururunu her ne kadar yaşasak ta; esas amacımız uzun vadeli, geleceğe yönelik hizmetler yapmak, kalıcı temeller atmak, ilçemizi ve gençlerimizi spor alanında bir misyon sahibi yapmak gayretidir.

 

      Otlukbeli Gençlik Spor Kulübü, kuruluşunun üzerinden henüz 1 yıl geçmemesine rağmen, futbol branşındaki yapılanmasını tamamlamış, fakat bununla yetinmeyerek ikinci bir spor dalında daha hizmet vermeye çalışıyor. Ata sporumuz olan güreş branşını da bünyesinde yapılandıran kulübümüz, artık resmi olarak minderde de boy gösterecek. Kulübümüz ülkemizde en çok sevilen her iki sporun da bir çatı altında yapılması ve yürütülmesi mutluluğunu yaşayacaktır.

 

    Kulübümüzün bugünkü seviyeye gelişinde, en büyük pay sahibi olan İlçemiz Kaymakamı Sayın Cengiz Ayhan’a sonsuz teşekkür ediyor ve minnettarlık duyuyoruz. Kulübümüzün kuruluşundan beri maddi ve manevi katkılarını bizden esirgemeyen Kaymakamımız, zora düştüğümüz her noktada elimizden tutarak, kaldığımız yerden daha hızlı devam etmemizi sağlamıştır. Kulübümüzün bugünlere gelmesinde en çok pay sahibi olan İlçemiz Kaymakamı Sayın Cengiz Ayhan’ı kulübümüzün fahri başkanı olarak kabul ediyoruz.

  

    Birinci yılında, birinci şampiyonluğunu yaşayan kulübümüzde, başarının, sevincin, zorlukların ve sıkıntının perde arkasında olan ve taşın altına ilk önce ellerini koyan bir yönetim kurulumuz var. Kulüp olmanın zorluklarını sadece sahada değil, daha büyük sıkıntıları saha dışında yaşayan ve birçok zorluğun birlikte üstesinden gelen yönetim kurulumuz; Yusuf Meral, Selçuk Tektaş, Etem Albayrak, Recep Gündüz ve Hamdi Çalışkan’dan oluşmaktadır. Özveri ve fedakârlık içerisinde çalışan, kulübün daha iyi yerlere gelmesi için maddi ve manevi katkılar yapan yönetim kurulumuzu ayrı ayrı tebrik etmek gerekir.

  

    Sportif faaliyetlerde malzeme sıkıntısı yaşamayan kulübümüz, bu konuda İstanbul’dan bizlere yardımcı olan, takımımızın forma, eşofman, yağmurluk gibi ihtiyaçlarını karşılayan İhsan Yıldız’a ve kulübümüze 1 takım forma hediye eden Zakir Uzun’a ayrıca teşekkür ediyoruz. Umuyoruz ki böyle duyarlı hemşerilerimizin sayısı artar, sıkıntılarımızı paylaşır, yükümüzü hafifletirler.

  

    Ekonomik sıkıntıların fazlasıyla yaşandığı günümüzde, işlerinin durgunluğuna rağmen, takımımızın deplasmanlarda ki yemek masraflarını karşılayan ilçemiz esnaflarına bir kez daha teşekkür ediyoruz. İçinde bulunduğumuz sezonda ve geçtiğimiz sezonda maddi katkılarıyla ayrıca destek veren Recep Gündüz’e de bir kez daha teşekkür ediyoruz.

   

      İlçemizin ismini en güzel şekilde temsil etmeye çalışan Amatör futbol takımımıza ve Genç futbol takımımıza eklenen Güreş takımımız sportif faaliyet alanını genişletip, başarı çıtasını daha da yükseltecektir.

  

    Kahvehane kültüründen çıkarıp, sportif faaliyetlere sokacağımız her gencimiz bizler için bir şampiyonluk olacaktır. Nice şampiyonluklar kazanmak dileğiyle…

 

Etem Albayrak

Otlukbeli Gençlik Spor Kulübü

Yön. Kur. Üyesi

Bu haber 2456 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010