ALMANYA TURAN SEVDALILARI İŞBAŞINDA


Açıklama: "ALMANYA TURAN SEVDALILARI" ADINA YAKIŞIR ÇALIŞMALAR YAPIYOR
Kategori: AVRUPADAN
Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2017
Geçerli Tarih: 25 Haziran 2019, 03:30
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=993


Almanya Turan Sevdalıları Yardım ve Dayanışma Gönüllüleri yaptığı çalışmalarla takdir toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde de birçok büyük projeye imza atan Turan Sevdalıları, Suriye'nin Cerablus, El-Bab ve birçok bölgesindeki Türkmenlere yardım elini uzatmıştı. Defalarca insani yardım malzemesi yardımı yapan Turan Sevdalıları, bölgede kahramanca mücadele veren Türk askerini de unutmamış ve askerlerimiz için Kurban keserek birliklerinde destek olmuşlardı. 

Kuruluş amacına uygun çalışmalara devam eden Turan Sevdalıları şimdi ise Suriye'de ki Türkmen'ler için Ambulans ve çok sayıda tıbbi malzeme yardımı yaptı.

 Konu ile ilgili bir açıklama yapan Turan Sevdalıları şu ifadelere yer verdi: "Almanya Turan Sevdalıları Yardım ve Dayanışma Gönüllüleri olarak Türkmen soydaşlarımız için almış olduğumuz tam teşekküllü Ambulans aracımız ve sağlık malzemelerimiz 04 Haziran 2017 itibarı ile Kapıkule sınır kapısına teslim etmiş bulunmaktayız.

 İşlemlerin tamamlanmasının ardından Kızılay ve Birleşik Suriye Türkmenler derneği işbirliği ile önümüzdeki günlerde Bölgede teslimatı yapılacaktır.

 Emeği geçen tüm gönüldaşlarımıza şükranlarımızı sunar, Hayırlı Ramazanlar dileriz".