ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU


Açıklama: ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
Kategori: İLÇELERDEN
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2018
Geçerli Tarih: 25 Haziran 2019, 03:33
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1095


Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde hem eğitim öğretimi hemde ilçeyi geliştirecek muhteşem bir yatırıma imza atılıyor.
Çayırlı'da eğitim ve öğretimine devam eden Çayırlı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini bünyesinde barındıracak, Yüksek Okulun ve İlçenin kalitesini artıracak 300 yataklı 18 Milyon ihale bedeli olan KYK Öğrenci yurdu için sona gelindi.

ÇAYIRLI KENDİNİ AŞTI
Kuruluşundan itibaren her geçen yıl gelişimini sürdüren Meslek Yüksek Okulu ilçenin lokomotifi olmaya aday gözüküyor. Üniversiteye giriş sınavının ardından öğrencilerin tercih yapma aşamasında okulun bulunduğu yerleşim merkezi kadar güvenli bir şekilde barınma kriterleri tercihlerde öncelik sağlıyor. Yapılacak olan modern öğrenci yudunun bölgedeki en donanımlı öğrenci olması planlanıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Çayırlı ilçe başkanı Murat Demirdöğen şu ifadelere yer verdi: "18 Milyon bütçe ile ay sonu ihaleye çıkacak olan Kredi Yurtlar Kurumu 300 kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurdu yeri bugün genel müdürlük yetkililerine teslim edildi. Tam fotoğrafın birebir aynısı olacak, emek veren herkese teşekkür ederim, ilçemize hayırlı uğurlu olsun".

Çayırlı'nın sosyal ve ekonomik açıdan kaderini değiştirebilecek yatırımlardan biri olan öğrenci yurdu için ayrıca bir açıklama yapan KYK Erzincan il müdürü Fevzi Sarıçiçek şu ifadelere yer verdi: "KYK  yatırımları çerçevesinde projesi hazırlanan ve kısa bir süre sonra ihalesi yapılacak olan Çayırlı yurdumuzun yer değişikliği ve tüm teknik işlemleri tamamlandı. Genel müdürlüğümüzden ve müşavir firmadan gelen teknik ekiple Çayırlı ilçemizdeydik. Bu bina ile Çayırlı'da ki öğrencilerimizin hiçbir barınma sorunu kalmayacak, Genel Müdürümüz Sayın Sinan Aksu'ya, arsa tahsisini sağlayan Çayırlı Belediye Başkanı Sayın Atınç Bahadır'a şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim".