OTLUKBELİ'DE EĞİTİME BÜYÜK DESTEK


Açıklama: TANAP'TAN DESTEK GELİYOR, ZAFER İLKOKULU YENİLENİYOR
Kategori: OTLUKBELİ GENEL
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2018
Geçerli Tarih: 25 Mayıs 2019, 09:04
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1079


Otlukbeli Milli Eğitim Müdürü Sayın Lokman İPEK, TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında destelenme kararı verilen “Zaferden Zafere” adlı projelerinin Otlukbeli’ne ve imkan verildiğinde her türlü başarıya imza atacak öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, TANAP tarafından desteklenme kararı verilen Otlukbeli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştilecek projeleri hakkında şunları söyledi:

Otlukbeli Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yazım ve başvuru iş ve işlemleri yapılan TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında ilçemiz Zafer İlkokulunun binasının iç-dış bakım ve onarımı, okul bahçesinin andezit taş ile kaplanması, okul bahçesine altı kauçuk kaplamasıyla birlikte çocuk oyun parkının kurulması, öğrencilerin sıra takımları alınması, idari büroların donatım ve tefrişatının yapılmasını kapsayan “Zaferden Zafere” adlı proje TANAP tarafından desteklenen projeler kapsamına alınmıştır. Proje, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibi tarafından kaleme alınmış ve maliyetlendirilmiştir. Proje süresi 9 ay olup toplam bütçe 200.000 tl’dir. Proje İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve görevlendirilecek koordinatör tarafından yapım ve satın alma iş ve işlemleri gerçekleştirilecektir.

Otlukbeli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek bu proje ile Otlukbeli Zafer İlkokulu komple bakım, onarım ve tadilat edilecektir. Bu proje ile atık su giderler boruları yeniden döşenecek, ıslak zeminler kırılıp yeniden fayans yapılacak, okul güvenlik kamera ve ses sitemi ile döşenecek, tüm idari bölümler yeniden yapılıp donatım ve tefrişatı yapılacaktır.

“Zaferden Zafere” adlı  proje ile öğrencilerimiz daha sağlıklı ve güvenli bir okul ve oyun ortamına kavuşacaktır. Var olan okul binası yaklaşık 40 yıl önce yığma tekniğiyle yapılmıştır. TANAP projemizle birlikte okulumuzu adeta yeniden inşa edeceğiz. İlçemizde akademik eğitimin kalitesini artırırken öğrencilerimize sunduğumuz imkan ve fırsatları da artırmış olacağız. Her türlü övgüye layık olan öğretmenlerimiz de öğrencilerimizle birlikte daha nezih bir ortamda geleceğimizi inşa etmeye devam edeceklerdir.

Projenin yazım, maliyetlendirme ve başvuru işlemlerini takip eden Otlukbeli Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibinden Özkan Aydoğdu’ya, Ali Doğan’a,  Oktay Akyol ve Cemil Korkmaz’a teşekkür ederim, dedi.