İSTANBUL OTLUKBELİ DERNEĞİ TAPUSUNU ALDI


Açıklama: EMEKLER BOŞA ÇIKMADI, FEDAKAR OTLUKBELİLİLERE TEŞEKKÜRLER
Kategori: OTLUKBELİ GENEL
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 15 Aralık 2018, 20:18
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1056


İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren Otlukbeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği aylardır sürdürdüğü hummalı çalışmada mutlu sona ulaştı. Anadolu yakasında mülkiyet almak için başlattığı yer alma çalışmaları üyelerinin büyük katkıları ile sonuca ulaştı ve dernek yönetimi pazarlığı yapılan arsanın tapusunu alarak dernek mülkiyetine kazandırmış oldu.

ARSA TAMAM, SIRA OTLUKBELİ KÜLTÜR MERKEZİ'NDE
Dernek yönetimi 25 Ekim 2017 Tarihinde Sultanbeyli Hasanpaşa Yanyol üzerinde bulunan 230 M2 arsayı 380 Bin Tl karşılığında anlaşmış ve bir kısım ödeme yapılarak sözleşme imzalanmıştı.
Yaklaşık 9 Aydan beri yer alma çalışmalarını sürdüren dernek yönetimi, alınan arsa bedelini ödeyebilmek için şu ana kadar 280 Bin Tl bağış topladı. Arsa bedelinin tamamını ödemek tapuyu alabilmek için geri kalan 110 Bin TL'yi 1 aylığına emaneten tedarik eden dernek yönetimi tapu masraflarını ve arsa bedelinin geri kalanını ödeyerek tapusunu Otlukbeli Derneği adına aldı.

Dernek yönetimi konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Sevgili Otlukbelililer, göreve geldiğimiz günden beri, koşuşturmanın, birlikteliğin, güveni ve inancı resmiyete dökerek 12 Ocak 2018 tarihinde derneğimiz adına arsanın tapusunu almış bulunmaktayız.
İlk günden itibaren bu işe inançla gece gündüz çalışarak, tüm Otlukbelili hemşerilerimizin çabasıyla uzun yıllardır özlenen birlikteliği sağladık.
Dernek olarak gelecek nesillerimizi de bugünki gibi bir arada tutmak istiyoruz. Aldığımız bu arsa inşallah gelecek nesillerimize bir vesile olur ve Otlukbeli kültürümüzü burada yaşatmaya devam ederler.
Derneğimizin kalan borcunu ödeyebilmemiz için bağış toplamaya devam ediyoruz. Gerek hesap numarasına para yatırarak gerekse yönetime telefonla ulaşarak bizlere yardımcı olabilirsiniz.
Avrupa'da yaşayan Otlukbelili hemşerilerimizin de bu konuda yardımlarını beklemekteyiz.

Birlik ve beraberliğimizin bir eseri olan bu arsaya katkı yapan, elini taşın altına koyan, bizleri bu yolda yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz".

Otlukbeli Kültür ve Yardımlaşma derneği banka hesap numarası
Akbank Gültepe şubesi
Hesap No:0110334

İletişim
Sadrettin Kıran 0535 565 7872
Adem Albayrak 0505 267 1385
Yusuf Atılgan 0532 426 1624