ŞEHİT AKPINAR SON YOLCULUĞUNA UĞRLANDI


Açıklama: ÜZÜMLÜLÜ ŞEHİDE SON GÖREV
Kategori: GÜNCEL
Eklenme Tarihi: 07 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 25 Haziran 2019, 03:24
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1053


05.01.2018 tarihinde Irak'ın kuzeyindeki Türkiye sınırına yakın Kaniraş bölgesinde yürütülen Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak operasyonunda şehit olan hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Adem Akpınar son yolculuğuna uğurlandı.

Irak'ın kuzeyindeki Türkiye sınırına yakın Kaniraş bölgesinde yürütülen operasyonunda şehit olan hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Adem Akpınar memleketi Erzincan’da son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Sözleşmeli Er Adem Akpınar’ın, Terzibaba Camii’nde düzenlenen cenaze törenine, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, Erzincan Milletvekili Sayın Sebahattin Karakelle, Gümüşhane Milletvekili Sayın Cihan Pektaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, polis ve askeri erkan ile şehidin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Terzibaba Camii’nde öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehidimizin naaşı salavat ve tekbirler eşliğinde tören mangasınca ve vatandaşların tekbirleri eşliğinde bir süre omuzlarda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu.
 
Şehit Piyade Sözleşmeli Er Adem Akpınar’ın naaşı protokol mensuplarınca selamlanmasının ardından şehitlikte okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde toprağa verildi. Defin işlemlerinin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Adem Akpınar’ın tabutuna sarılı Ay yıldızlı Türk Bayrağını Şehit babası Kenan Akpınar ve Eşi Begüm Akpınar teslim ederek, taziye ve sabır dileklerini iletti.