ATIK SU ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ


Açıklama: OTLUKBELİ İLÇESİNİN ATIK SU ARITMA TESİSİ TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI
Kategori: OTLUKBELİ GENEL
Eklenme Tarihi: 01 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 15 Aralık 2018, 20:16
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1050


   Otlukbeli Belediyesi tarfından yapımına başlanılarak 4 aylık inşaat sürecinin sonunda tamamlanan 2 ayrı "Atık su arıtma tesisi" hizmete sokuldu.
Otlukbeli ilçesinin kanayan yaralarından biri olan aıtk su problemi çözüme kavuştu. Yaklaşık 30 yıldan beri Otlukbeli çayı'na akan kanalizasyon giderleri 2 ayrı arıtma tesisine bağlandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Otlukbeli Belediye Başkanı Vahdet Ercan şunları belirtti: "İlçemizi ve köylerimizi rahatsız eden büyük bir problemi çözüme kavuşturduk. Kanalizasyon atıklarımız şimdiye kadar Otlukbeli deresine akıyordu, bu suyu hem ilçe halkımız hem de köylerimiz sulamada kullanıyordu. Tarım arazilerimiz ve hayvanlarımız için kullanımı gerektiren bu suyu temizlemek için 2 ayrı noktada arıtma tesisi yaparak hizmete soktuk. Tesislerimizin büyük olanı ilçemizin doğu kısmındaki Çırıkçı mevkiinde yapıldı ve kapasitesi 5 Bin kişiliktir. Diğer tesisimiz ise ilçemizin güney kısmına yapıldı ve kapasitesi 500 kişiliktir. Küçük olan tesisimize Hükümet konağı, Jandarma binası ve İlköğretim okulumuzun giderlerini bağladık. Büyük olan tesisimize ise mahallelerimizin giderlerini bağladık. Toplamda 5 500 kişilik bir kapasiteye sahip olduk. Tesislerimizin maliyeti 600 Bin Liradır. Arıtma tesislerimizin doğusunda bulunan tüm köylerimiz ve arazi sahiplerimiz bu suyu sulama için rahatlıkla kullanabilirler. Tesislerimizin yapımında emeği geçen ve bizlere destek veren herkese teşekkür ederim. İlçe halkımıza ve köylerimize hayırlı olsun".