İŞ ADAMI SÜLEYMAN TAN ÖRNEK OLUYOR


Açıklama: ERZİNCANLI İŞ ADAMI SÜLEYMAN TAN KENDİNE YAKIŞANI BİR KEZ DAHA SERGİLEDİ.
Kategori: YAŞAM
Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 25 Haziran 2019, 03:31
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1046


Erzincanlı iş adamlarından Süleyman Tan, ihtiyaçlı aile ve çocuklarına giyim yardımında bulundu.

Erzincan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğiyle gerçekleşen yardımda 250 Adet Bot ve  250 adet Mont ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Gerçekleştirilen yardım malzemelerinin dağıtımına Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz,  Erzincan İş-Kur İl Müdürü Ömer Faruk Çelik, Erzincan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl  Müdürü Remzi Sarıgöl, Erzincanlı İş adamı Süleyman Tan ve Yardım alan aile ve çocukları katıldı.

Yardım malzemelerinin dağıtımı öncesinde konuşan Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz  açıklamasında; “İş adamımız Süleyman Tan Bey yapmış olduğu bu hayırlı iş için buradayız. Yapmış  olduğu gerek bu yardım gerekse daha önce yapmış oldukları yardımın en önemli özelliği çocukların  insanların fakir olmasından başka ikinci bir sıfat aramıyor. Bazı yardım kuruluşlarında riya ile  karşılandığını fakat Süleyman Tan Bey de böyle bir şey olmadığını belirtti. Yardımlarını işin içine riya  girmeyecek şekilde yardımı alan aile ve çocukların fakir olmasından başka bir amaç taşımıyor. İş  Adamı Süleyman Tan’ın yapmış oldukları yardımı Erzincan halkının takdir ettiğini belirten Vali  Yardımcısı Yılmaz, İş adamımızdan Allah Razı olsun, karşılık beklemeden fakir Fukara Erzincan  evlatlarına yardım etmekten başka bir amacı olmadığını biliyoruz ve Allah Kendisinden razı olsun  diyoruz” dedi.

İş adamı Süleyman Tan ise yaptığı açıklamasında; “Burada sadece yardım amaçlıyoruz. Allah nasip  ederse biz kazandıkça bu yardımlarımız eksilmeyecek. Bugün burada inşallah çocuklarımıza 250 adet  bot ile 250 adet mont yardımında bulunacağız. Yılbaşından önce de yaklaşık 50 adet kanepeyi ihtiyaç  sahibi Afgan ailelere teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Kaynak Haber-24