VALİ ARSLANTAŞ OTLUKBELİ VE ÇAYIRLI'DA


Açıklama: VALİ ARSLANTAŞ OTLUKBELİ VE ÇAYIRLI'DA Kİ MUHTARLARLA BULUŞTU
Kategori: OTLUKBELİ GENEL
Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 15 Aralık 2018, 20:20
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1037


Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, köy ve ilçelerdeki mahallelerin sorunlarını, vatandaşların istek ve şikâyetlerini tespit etmek, yapılan ve yapılacak kamu ve özel sektör yatırımlarını, istihdam konularını ve muhtarların çalışmalarını değerlendirmek üzere Erzincan'ın Otlukbeli ve Çayırlı ilçelerindeki muhtarlarla bir araya geldi.

İlk olarak Erzincan’ın Otlukbeli İlçesi’ne giden Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, buradaki Belediye Kültür Salonu'nda, Otlukbeli Kaymakamı Sayın Eyyüp Güngör, Otlukbeli Belediye Başkanı Sayın Vahdet Ercan ve ildeki bütün kamu kurum müdürlerinin katılımıyla Otlukbeli ilçesinde bulunan mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.

Düzenlenen toplantıda söz alan Otlukbeli Kaymakamı Sayın Eyyüp Güngör, Otlukbeli ilçesinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalara ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

Daha sonra Erzincan’ın Çayırlı ilçesine giden Sayın Valimiz, burada mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda buluştu.

Erzincan Üniversitesi Çayırlı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne ait Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Çayırlı İlçe Kaymakam Vekili Sayın Kürşad Karaca, Çayırlı Belediye Başkanı Sayın Atınç Bahadır, il ve ilçedeki bütün kamu kurum müdürleri ve Çayırlı da bulunan mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Çayırlı İlçe Kaymakam Vekili Sayın Kürşad Karaca, Çayırlı da yapılan ve yapılacak olan çalışmalara ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş gerçekleştirilen toplantılarda muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada; “ilimizde, katılımcı ve saydam yönetim anlayışını geliştirerek, ortak çalışma kültürünü yerleştirme düşüncesi ile gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar sayesinde hem ilçelerimizde görevli muhtarlarımızla tanışıyoruz hem de sıkıntılarınızı, sorunlarınızı ve taleplerinizi bizzat dinleyerek sizlerin görüşlerinizi alıyor, birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Kamu kurum ve kuruluşları olarak vatandaş odaklı yönetim anlayışı içerisinde, muhtarlarımızın, vatandaşlarımızın önerilerini de göz önün de bulundurarak zaman kaybına yol açmadan, sorunları mahallinde çözmek suretiyle kamu hizmetlerindeki kaliteyi yükseltmek istiyoruz.

Kamu kurum ve kuruluşlarımızın amir ve müdürleri ile birlikte ilçelerimizi ziyaret ederek sorun ve ihtiyaçları yerinde görmeyi, ilçelerimizin de ilin bütününü görmelerini sağlayarak bir gelecek perspektifi oluşturmayı hedefliyoruz.

Devletimizin tesis ettiği huzur ve güven ortamı içerisinde, geçmişimizden aldığımız güçle, sürekli değişen dünya şartlarının sağladığı yeni fırsatlarla sorumluluklarımızı en iyi şekilde bilerek, köylerimizin, ilçelerimizin ve ilimizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlamanın çabası içerisinde olmaya devam ediyoruz.

Ülkemiz dünden daha güçlü ve kararlı. Aziz milletimizde bu kararlılık ve mücadeleye en büyük desteği vermekte. Farklılıklarımız bizim en büyük zenginliğimiz.

Bizler hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımıza en güzel hizmetleri yapmanın gayreti içerisindeyiz. Muhtarlarımızda vatandaşımıza en iyi hizmeti götürebilmek için çalışmakta. Ben tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum, daha önce ifade ettiğim gibi kapımız sizlere 24 saat açık. Vatandaşlarımız ile devletimiz arasında elçi görevi gören ve halktan doğrudan haber getiren siz muhtarlarımıza önem veriyoruz. Muhtarlarımızla yaptığımız bu toplantılar aracılığıyla ilçe ilçe, mahalle mahalle köy köy vatandaşlarımızın sorunlarını, isteklerini öğrenip yapılması gerekenler noktasında çözüm önerileri  geliştirip refah düzeyimizi artıracağız.” diye konuştu.

Düzenlenen toplantılarda Sayın Valimizin konuşmasının ardından kamu ve özel sektöre ait kurum müdürleri Otlukbeli ve Çayırlı ilçelerinde 2017 yılında yapılan ve yapılması planlanan faaliyetleri içeren sunumlarını katılımcılara aktardı.