OTLUKBELİ'NİN TARİHİ CAMİSİ YENİLENİYOR


Açıklama: OTLUKBELİ'NİN TARİHİ ESERİ RESTORE EDİLİYOR
Kategori: OTLUKBELİ GENEL
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 15 Aralık 2018, 20:16
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1036


Otlukbeli'nin en eski camisi olma özelliği taşıyan Hacı Said Camiinde yenileme ve çevre düzenleme çalışmaları başladı.
İlçe merkezi Şehitler mahallesinde bulunan Hacı Said Camii 1891 yılında ibadete açılmıştır.
Otlukbeli Camileri Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından restorasyonu yapılmakta olan Hacı Said Camisinin, abdesthane ve tuvaletleri yeniden inşa ediliyor. Cami bahçesinde de ayrıca çevre düzenlemesi planlanıyor.

7 YIL ÖNCE YAPTIĞIMIZ HABER SONUÇ BULDU
19 Kasım 2010 Tarihinde Otlukbelican Haber sitemizde yaptığımız "HACI SAİD CAMİSİ KURTULUŞUNU BEKLİYOR" başlıklı haberimiz mutlu sona ulaşmış oldu. 7 Yıl önce yaptığımız haberde tarihi eser olan caminin çevre düzenlemesinin yapılması ve cami ile duvar duvara birleşik olan ahırın kaldırılması için çağrıda bulunmuştuk.

HACI SAİD CAMİSİ HUZURA KAVUŞUYOR
Uzun yıllar boyu bakımsız kalan camiyi ilçe halkına ve dinimize yakışır bir hale getirmek için çaba sarfeden Cami Derneğinin çalışmaları maddi yetersizlikten dolayı yarım kaldı. Çalışmaların tamamlanabilmesi için hayırsever vatandaşların yardımları bekleniyor. Yardımda bulunmak isteyenlerin Cami Derneği yönetimi ile irtibata geçmeleri gerekiyor.

Özverili çalışmalarından dolayı Cami Derneği yöneticileri İlhami Pakkan'a, Mevlüt Çalışkan'a ve Hakkı Özkan'a teşekkür ederiz.