EKŞİSU KAPLICALARI ŞİFA DAĞITIYOR


Açıklama: ŞİFA KAYNAĞI KAPLICALAR YENİDEN BÖLGE HALKININ HİZMETİNE SOKULDU
Kategori: KÜLTÜR SANAT
Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 23 Ekim 2018, 18:00
Site: Otlukbelican Otlukbeli Haberleri
URL: http://otlukbelican.com/haber_detay.asp?haberID=1010


Kaplıcalar Şehrimizin En Gözde Mekânlarında Biri Haline Geldi 

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy,  başta cilt, romatizma, damar sertliği ve kalp hastalıklarına iyi gelen, su sıcaklığı 33 dereceyi bulan, Ekşisu mesire alanı bölgesinde bulunan kaplıcalarda incelemelerde bulundu.

Kaplıcalarla ilgili bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Ekşisu mesire alanı bölgesinde yıllardır atıl duran kaplıcalarda gerekli tadilatı yaparak şehrimizin en nezih noktalarından biri haline getirdik. Jeotermal kaplıcalarımız sabah 9.00dan gece 23.00’a kadar hizmet veriyor. Romatizmal ve eklem hastalıkları dışında birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve su sıcaklığının 33 dereceyi bulduğu tesisler, randevu sistemiyle çalışıyor. Jeotermal kaplıcalarımız da geçtiğimiz yıl inşa ettiğimiz 12 havuzla hizmet veriyoruz.  Son teknolojinin kullanıldığı havuzlarda ki su, 5 dakikada boşaltılıp doldurulabiliyor. Havuzların içerisindeki su miktarını da isteğe göre ayarlayabiliyoruz.”dedi.

Gerçekleştirilen incelemede Başkan Başsoy’a Erzincan Belediye Başkan Yardımcıları Halit Mutlu  ,Karabey Atıcı ve Osman Alanur eşlik etti.