Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

ZAKİR YILDIZ'DAN SERT NOEL AÇIKLAMASI

ZAKİR YILDIZ'DAN SERT NOEL AÇIKLAMASI

Tarih 28 Aralık 2016, 23:49 Editr

YILBAŞI DOLAYISI İLE YAPILAN NOEL KUTLAMALARINA SERT TEPKİ

DİYANET-SEN Erzincan Şube Başkanı Zakir YILDIZ, müslüman bir toplumun yılbaşı eğlenceleri adı altında bilerek yada bilmeyerek, bir Hıristiyanlık geleneği olan NOEL kutlamalarına alet olmalarını sert bir dille eleştirdi.

Zakir Yıldız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Kanlı Noel'e alet olmayın. İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek düşerken, Hıristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerinizi taksim etmeyin.
Dinimizde böyle bir geleneğin olmadığını bilerek hareket eden herhangi bir Müslüman, Hıristiyanların geleneğine alet olmamalı. Hıristiyanların İslam beldeleri üzerinde hayata geçirmeye çalıştığı tuzakları bilerek adım atmalı. Kan ile beslenenlerin özel günlerine meze olmamalı.
İslami geleneklere göre yaşayan bir ülkede, abartılı ışıklandırmalarla, abartılı yeme içmelerle, Noel gecesini geçiren bir birey, İslam ülkelerindeki Müslüman kardeşlerinin içinde bulunduğu durumu göz önüne getirmelidir.
Bugün Suriye'de yaşanan drama sessiz kalmayan Türkiye, Noel gecesi adıyla anılan israf gecesinde ruhuyla tezata düşmemelidir.
Avrupa'da İslam'a ait mabetler tek tek kapatılırken Müslümanlık fobik bir yaklaşım olarak dünyaya pazarlanırken, her Müslüman terörist değildir ama her terörist Müslüman'dır algısını dünyaya aşılarken, Müslüman kanlarıyla batı beslenirken, bizden olmayan bir eğlence şeklini kutlayan her bir Müslüman, Hıristiyanların kahkahasına eşlik etmiş demektir.
Bugün yapmamız gereken Müslüman kardeşlerimize  elimizi uzatmaktır. Bizim bizden başka dostumuzun olmadığını dünyaya tekrar ilan etmemizdir. İslam ülkesi olarak dünyada varlığını sürdüren Türkiye'nin iç dinamiklerini şekillendirmeye çalışan, piyango, şans oyunları gibi  haram örgülere asla ve asla tevessül edilmemelidir.
Milyonların ahını alarak milyonlara sahip olan  insanların dramları ortadayken, dinimizin haramlarından sayılan bu kolay zenginlik kılıfı red edilmelidir".


Otlukbelican Haber

Bu haber 1222 defa okunmutur.

KÜLTÜR SANAT

ONUR KIRMADAN YAPILAN EN İYİ YARDIM

ONUR KIRMADAN YAPILAN EN İYİ YARDIM İŞTE ÖRNEK ALINACAK BİR HİKAYE

ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI OTLUKBELİLİ ÖĞRENCİLERDEN ÖĞRETMENLERİNE COŞKULU KUTLAMA
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010