Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ALMANYA TURAN SEVDALILARI CERABLUS'TA

ALMANYA TURAN SEVDALILARI CERABLUS'TA

Tarih 14 Kasım 2016, 18:46 Editr

ALMANYA'DA Kİ TÜRKLER SURİYE'DE Kİ TÜRKMENLERİ UNUTMADI. SEVDALARI SÖZDE KALMADI, İNSANİ YARDIMA DÖNÜŞTÜ.

 Almanya'da yaşayan Türkler, Suriye'nin Cerablus Azez bölgesinde birçok düşmanla aynı anda mücadele eden Türkmen'lerin sessiz çığlıklarına duyarsız kalmadılar. Turan Sevdalılarının organizasyonu ve Almanya'daki Türk'lerin fedakarlıklarıyla hazırlanan 4 insani yardım TIR'ının 2'si Halep'e, 2'si ise Cerablus'taki mağdur Türkmen ailelere ulaştırıldı.

Her türlü insani yardım malzemesine ihtiyaç duyan Türkmenlerin ve bölge halkının yardımına Almanya Turan Sevdalıları koştu. Turan Sevdalılarının hazırladıkları hem yardım malzemeleri çok anlamlı, hem de yardım TIR'larına verilen iki isimde çok anlamlı.  

Almanya Turan Sevdalıları adına bir açıklama yapan Ender KOKAR şu ifadelere yer verdi. "Cerablus Azez bölgesi için hazirlamış olduğumuz Şehit Fırat Çakıroğlu ve Şehit Ömer Halisdemir yardım TIR'larımızı, Kilis Öncüpınar sınır kapısından teslim etmenin huzur ve gururunu yaşıyoruz.

Almanya Turan sevdalıları adına yapmış olduğumuz 4.Yarım çalışmasını, başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyor ve toplam 4 ayrı insani yardım TIR'larımızı Suriye’deki Türkmen soydaşlarımıza ulaştırmış bulunuyoruz.

Cerablus Azez bölgesindeki mağdur Türkmen ailelerine yapılan dağıtım, gerekli yasal izinler alınarak sınır ötesine geçilmiş ve  kendi ekibimiz tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

4.Yardım kampanyamızın organizesinde bulunan Augsburg Alparslan Türkeş Ülkü Ocağı ve Baskanı Yıldıray Sarı, Muhammet Erturan, Şakir Albayrak, Ali Özdemir, Muhittin Sabuncu, Servet Bayrakceken,Tevhit Çiloğlu, Murat Işik, Hüseyin Sancak, Ismail Üstünel, Muhittin sabuncu arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı Suriye Türkmenleri adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Bölgede organizemizi gerçekleştiren Güney Hilali yardımlaşma derneğine, Hatay eski İl Ocak Bskanı Naci Akkaya, Muhammet Usta, Murat Yıldır, Kemal Saleh ve Murat Kutanis'e şukranlarımızı sunarız.

Kampanyamıza katkı sağlayan bütün esnaf arkadaşlarımız ve gönüldaşlarımızdan Allah razı olsun. Emanetleriniz titizlikle yerine ulaştırılmış olup, ileriki zamanda kampanyamızın ayrıntıları sizlere ulaştırılacaktır.

Almanya Turan Sevdalıları ve gönülleri olarak böylelikle Suriye Türkmenlerine Yardım çalışmalarımızı tamladık, emeği geçen herkese ve yüce Türk Milletine şükranlarımızı sunarız".

Haber/Otlukbelican.com

Etem Albayrak

Bu haber 1306 defa okunmutur.

AVRUPADAN

NAZİM DEDE 96 YILDIR ORUCUNU AKSATMIYOR

NAZİM DEDE 96 YILDIR ORUCUNU AKSATMIYOR 105 YAŞINDA Kİ NAZİM DEDE, ORUÇ TUTMAMAK İÇİN TÜRLÜ BAHANELER ARAYAN GENÇLERE KAPAK OLSUN.

ALMANYA TURAN SEVDALILARI İŞBAŞINDA

ALMANYA TURAN SEVDALILARI İŞBAŞINDA "ALMANYA TURAN SEVDALILARI" ADINA YAKIŞIR ÇALIŞMALAR YAPIYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010