Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ERZİNCAN'DA BEŞ BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITILDI

ERZİNCAN'DA BEŞ BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITILDI

Tarih 15 Ekim 2016, 00:12 Editr

ERZİNCAN'IN CAMİSİNDE DE, MEYDANINDA DA, MEZARLIĞINDA DA BİR ÇOK FARKLI KURUM TARAFINDAN AŞURE DAĞITILDI


Erzincan Belediyesi, Kültür Evi arkasında düzenlenen programda hemşehrilerimize aşure ikramında bulundu.

 

14 Ekim Cuma günü Erzincan Belediyesi tarafından kent genelinde çeşitli organizasyonlarda beş bin kişiye aşure ikram edildi. Sabah saatlerinde Terzibaba mezarlığında başlayan aşure ikram programları akşam 16’da Belediye Kültür Evi arkasında gerçekleşen programla sona erdi.

 

Erzincan Belediyesi tarafından Dörtyolda ki Belediye Kültür Evi arkasında gerçekleştirilen programa Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof Dr İlyas Çapoğlu, Jandarma Komutanı J. Albay Tümay Özgür, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Erzincan Belediyesi Meclis Üyeleri, Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut,  Cem Evleri yöneticileri, Alevi dedeleri ile çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

 

Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Programda Konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy " İnancımız gereği kutsal saydığımız günler, geceler ve aylar var. Muharrem ayı’da bunlardan biridir. Anadolu topraklarında ve dünyanın birçok yerinde yaşayan Müslümanlar olarak aynı değerlere saygı duyarız. Bu topraklarda birliğimizi ve beraberliğimizi asla bozamayacaklar. Bayrağımız, kitabımız vatanımız bir. Okadar ortak noktamız var ki bizi ayrılığa düşürecek hiçbir şey yoktur. Muharrem ayı da Ramazan ayı da dünyanın birçok yerinde inancımız gereği ortak değerlerimizdir. İbadetlerimiz Allah katında kabul olur inşallah.

 

Erzincan ülkemizin küçük bir modeli gibidir. Ülkemize fitne sokmak isteyenler işe her defasında Erzincan’da başlamışlardır. Ancak her defasında biz buna karşı koyduk. Bunun en güzel örneği 15 Temmuz gecesi yaşandı. Birkaç saat içerisinde yaklaşık 60 Bin kişi meydanlarda toplanarak darbeye ve darbecilere geçit vermedik. Şer odaklarına birliğimizi dirliğimizi bozmaya asla fırsat vermeyeceğiz.” dedi

Daha sonra kürsüye gelen Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise birlik ve beraberlik mesajları vererek “Alevi öğretilerini okuduğumuda birbirimizden hiçbir farkımızın olmadığını görünce kardeşlerimizi daha çok sevdim. Erzincan da birlik ve beraberlik içerisinde, huzurlu bir şekilde yaşıyoruz.” Dedi.

Son olarak konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül “Bu gün burada sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluluk duyuyorum. İslamiyet gelmeden önce dünya cahiliye devrini yaşıyordu. İslam ilk Müslümanların sayesinde bu günlere ulaştı. Bunlardan bir tanesi de Hz. Ali idi. Hz. Ali ilmin kapsıydı. Hz. Ali’nin ilmi O’nun çocukları Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet’in torunları sayesinde bizlere ulaştı. Şunu iyi bilmeliyiz ki bizim birbirimizden farkımız yok. Birbirimizden başka dostumuz da yok. Biz biriz, beraberiz. Bunu tüm dünyaya gösterdik.” Dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri programa katılan hemşerilerimize aşure dağıttılar.Otlukbelican.com

Bu haber 1040 defa okunmutur.

YAŞAM

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN KURALLAR DEĞİŞTİ. İLK GEÇİŞ HAKKI ARAÇLARIN DEĞİL "İNSANLARIN"

SAKATAT YÜKLÜ TIR'DAN BAKIN NE ÇIKTI?

SAKATAT YÜKLÜ TIR'DAN BAKIN NE ÇIKTI? ŞEYTANIN BİLE AKLINA GELMEYECEK YÖNTEMİ DENEDİLER AMA ERZİNCAN POLİSİ YİNE İŞBAŞINDAYDI.
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010