Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
TERCAN'DA COŞKULU KUTLAMA

TERCAN'DA COŞKULU KUTLAMA

Tarih 20 Şubat 2016, 22:13 Editr

TERCAN'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Tercan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Kaymakamlıktaki tören Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Kaymakamlık, Garnizom ve Belediye' nin  Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla Kaymakamlıktaki tören sona erdi.
Tercan'ın kurtuluş coşkusu, YBO kapalı spor salonunda 
Tercan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen “Çanakkale” konulu konferans ile devam etti.
110 yaşında vefat eden en yaşlı Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu emekli öğretmen Turgut Kaçmaz, tarafından Tercan ilçesinde verilen konferansa; Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Otlukbeli Kaymakamı Mehmet Fatih KARA, Tercan Kaymakamı Osman Güven, Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, ilçedeki kamu kurum ve kuruluş idarecileri, vatandaşlar ,öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Emekli Öğretmen Turgut Kaçmaz’ın, gazi babasından kalan kıyafetlerini giyerek sahne almasıyla devam etti. Çanakkale’nin ruhunun yaşandığı sahnede, Çanakkale Savaşlarından kalan top mermisi, silah mermileri, çivili çarıklar ve birçok fotoğraf ile salondakiler duygulu anlar yaşadı. Konuşmasında Çanakkale Savaşının Türk Milleti için ne kadar büyük bir destan olduğunu, bu destanın büyük özveriler sayesinde yazıldığını ve en büyük özveri sahiplerinin de Analar olduğunu ifade eden Turgut Kaçmaz, "Bu yurdun her karış toprağı şehit dedelerimizin temiz kanıyla yoğrulmuştur. Birlik ve beraberlik olduğu sürece Edirne'den Ardahan'a kadar bu vatanın bir karış toprağı geçilemez. Dedelerimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bu vatanı böldürmediyse, bu bayrağı indirmediyse, bu ezanı susturmadıysa, kuvvetini damarlarındaki asil kandan alan şanlı ordumuz, polis gücümüz bu bayrağı indirmez, bu vatanı böldürmez, ezanları susturmaz" diye konuştu.
 
Konferansın ardından Vali Kahraman ile birlikte salondaki sergiyi gezerek sergi hakkında bilgi veren Kaçmaz, katılımından dolayı Vali Kahraman'a teşekkür etti.
 
Konferansın ardından katılımcılara Çanakkale'de şehitlerin bir öğünlük yemeği olan yağsız buğday çorbası ikram edildi. 

Bu haber 1363 defa okunmutur.

İLÇELERDEN

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ŞEHİTLER DİYARI OTLUKBELİ'DE, 18 MART ŞEHİTLERİ TÖRENLERLE ANILDI.

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010