Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ÇAYIRLI YENİ OKULUNA KAVUŞTU

ÇAYIRLI YENİ OKULUNA KAVUŞTU

Tarih 16 Şubat 2016, 23:33 Editr

ÇAYIRLI'DA YAPIMI TAMAMLANAN OKUL MODERN ÇAĞIN TÜM ÖZELLİKLERİNİ YANSITIYOR

Eğitim alanında emin adımlarla yürüyen Çayırlı, 15 Bin Metrekare üzerine inşa edilen modern bir eğitim yuvasına daha kavuştu.  Çayırlı Lisesi öğrencileri yıllardır özlemini duydukları yeni okullarına kavuştular. Yeni binalarına taşınmaları nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çolak, Şube Müdürü Ahmet Yıldırım, Çayırlı Anadolu Lisesi Müdürü Fahrettin Öztürk, okulda görevli öğretmenlere ve öğrencilerin katılımıyla tören yapıldı.

 Resmi açılışı daha sonra yapılacak olan yeni okulun açılışında, öğrenciler yeni eğitim-öğretim yuvasında olmanın sevincini yaşadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çolak, yaptığı konuşmada okulun öğrencilere hayırlı olmasını diledi. güzellikleri paylaşmak üzere bir araya geldiklerini belirten Çolak başladığı konuşmasında, Türk toplumunda başarının bu tür güzel eğitim yuvalarının hizmete girmesiyle geleceği söyledi.
 Konuşmasında öğrencilere de seslenen Çolak, kendilerinden okullara sahiplenmeleri konusunda istekte bulundu. Ardından öğrenciler, sınıflara alındı. Öğrencilerin heyecanla sınıflarına koşmaları, yüzlerindeki sevinç ifadesi, yeni bir okula yıllardır duydukları özlemi gösterir nitelikteydi.
 
 Sınıfları tek tek dolaşıp öğrencilerin duygularını alan İlçe Milli Eğitim Müdürü, Çolak okula müdürü Fahrettin Öztürk ve öğretmenlerle bir süre sohbet edip başarı ve hayırlı olsun dileklerinde bulunduktan sonra okuldan ayrıldı.
Geleceğin teminatları olan çocukların çağın gereklerine uygun olarak eğitim-öğretim görmeleri amacıyla eğitime kazandırılan okul binası, toplam 16 derslikli olarak öğrencilerin eğitim-öğretim görmesine olanak tanımaktadır.
Okul bünyesinde ayrıca konferans salonu, spor salonu, taşımalı öğrenciler için yemekhane,4 adet laboratuvar ve kütüphane bulunmaktadır.2013 yılında temeli atılan 16 derslikli lise binası 2 yılda tamamlandı. yaklaşık 2 milyon 780 bin tl'ye mal olan yeni okul binası 750 metrekare kapalı alan, olmak üzere toplam 15 bin metrekarelik alan üzerinde kuruldu. Okulda 1 müdür,1 müdür yardımcısı ve 20 öğretmen görev yaparken 265 öğrencide eğitim görüyor.

Bu haber 1366 defa okunmutur.

İLÇELERDEN

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ŞEHİTLER DİYARI OTLUKBELİ'DE, 18 MART ŞEHİTLERİ TÖRENLERLE ANILDI.

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010