Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ÇAYIRLI'YA YÜKSEK ÖĞRENİM YURDU

ÇAYIRLI'YA YÜKSEK ÖĞRENİM YURDU

Tarih 31 Ocak 2016, 00:08 Editr

ÇAYIRLI BELEDİYESİ VE KREDİ YURTLAR KURUMU EL ELE VERDİLER. ÇAYIRLI İÇİN BÜYÜK BİR HİZMETİN İLK ADIMINI ATTILAR

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultunda Çayırlı Belediyesi ve Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü işbirliğinde Çayırlı Yüksek Öğrenim Yurdu arsa tahsisi gerçekleştirildi. Öğrenci yurdu yapımı için Kredi ve Yurtlar Kurumuna tahsis edilen 6500 metrekarelik arsanın tapu teslimi yapıldı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, beraberinde Şube Müdürü Metin Yıldız, KYK Tercan M.Refik Şimşek Yurt Müdürü Murat Yaşar Şengül, Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksek Okulu Genel Sekreteri Gültekin Boyacı ile birlikte Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadırı makamında ziyaret ederek ilçede yurt yapılması konusunda fikir alışverişinde bulundu.
 
Fevzi Sarıçiçek burada yaptığı açıklamada, " Çayırlı 'da yüksek öğrenim kurumunda yaklaşık 200 öğrenci bulunmaktadır. Kurumumuz tarafından bir yurt yapılarak öğrencilerin konaklama sıkıntısına ortadan kaldırmak istiyoruz. Çayırlı Belediye Başkanımızla birlikte ilçede yer tespiti yaptık.300 kapasiteli bir yurt yapmayı planlıyoruz.
2016 yılı yatırım programında genel müdürlüğümüzün talimatıyla yapımı düşünülen yurt binamız için arsa tahsisi yapan ve tapusunu kurumumuza veren Çayırlı Belediye Başkanı sayın Atınç Bahadır'a çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin gelişimi gelecek nesillerimiz le olacaktır. Bizler, gençlerimizin en iyi şartlarda yetişmesi için hizmet ediyoruz" dedi.
 
Çayırlı'da devlet yurdu yapılması konusundaki çalışmaları desteklediklerini ifade eden Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır'da ,"Erzincan Üniversitesinin ilçemizde bir yüksek okulu var. Günümüze kadar öğrencilerin büyük sorunu olan yurt konusunda belediyemiz yardımcı olmaya çalıştı ve kalıcı bir yurt yapılana kadar da desteklerimiz devam edecek. Devletin bir yurdunun ilçemizde açılması üniversitelerin yeni bölümler açmasına ve aynı zamanda kentimizin gelişimine katı sağlayacaktır" diye konuştu.
 
Çayırlı 'da eğitimin gelişimi için belediye olarak desteklerini sürdüreceklerini vurgulayan Bahadır," İlçemizdeki Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören öğrencilerimizin en büyük sorunu barınma konusudur. Yapılan çalışmalara katkı sağlamak adına KYK Genel Müdürlüğünce yapılacak olan 300 öğrenci kapasiteli yurt yapımı için ilçemiz Fatih mahallesindeki belediyeye ait 6500 metrekarelik arsayı hiçbir ücret talep etmeden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna devrettik. 2016 yılı içerisinde yapımına başlanılacak olan yurt binasının ilçemize hayırlı olmasını dilerim. Öğrencilerimizin rahat bir ortamda eğitim görmeleri tabi ki bizleri mutlu edecektir. Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü sayın Fevzi Sarıçiçek'e bu anlamlı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğrenci yurdunun hizmete girmesiyle ilçemizde yurt problemi ortadan kalkmış olacak" diye konuştu.
 
Yapılan konuşmalar sonrasında Çayırlı Belediyesince Kredi ve Yurtlar Kurumuna tahsis edilen 6500 metrekarelik arsanın tapusu Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır tarafından Kredi ve Yurtlar kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçeğ'e takdim edildi.

Bu haber 2380 defa okunmutur.

İLÇELERDEN

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ŞEHİTLER DİYARI OTLUKBELİ'DE, 18 MART ŞEHİTLERİ TÖRENLERLE ANILDI.

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010