Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ATASI ADEM OLANIN BABASI NOEL OLAMAZ

ATASI ADEM OLANIN BABASI NOEL OLAMAZ

Tarih 02 Ocak 2016, 21:00 Editr

DİYANET-SEN ERZİNCAN ŞUBE BAŞKANI ZAKİR YILDIZ'DAN YILBAŞI KUTLAMALARINA TEPKİ

Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir YILDIZ yılbaşı kutlamalarının Müslümanların kültürü olmadığını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:
“Hıristiyan dünyasının Hz.İsa(a.s)’nın doğum yıldönümü olarak kutladığı yılbaşına Müslüman sokaklarında hazırlıklar yapılması, vitrinlerde ve sokaklarda çam ağacı süslenmesi, Noel baba kıyafetlerine çocukların özendirilmesi, Müslümanların Noel baba kılığında sokaklarda boy göstermesi, insanl...arın kutlamalar için evlerinde hazırlıklar yapması, kutlamalar için tatil beldelerine akın etmesi, piyango biletlerinin alım satımlarının yapılması gibi davranışlar Hıristiyanlığa özentiden başka bir şey değildir. Geçmişte haçlı seferleriyle binlerce Müslümanı hunharca ülkemizde ve İslam dünyamızda katleden, günümüzde de İslam dünyasının ocağına düşen ateşin asıl müsebbibi olan, sonrada itfaiyecilik rolü yapan, Müslüman çocuklar üzerine misket bombaları, kendi çocuklarına da oyuncaklar atan batılıları taklit etmek ecdadımızın ruhlarını sızlatmaz mı? Hıristiyanlar İslam Âleminin kullandığı Hicri Yılbaşında, Ramazan ve Kurban Bayramlarımızda, kandil gecelerimizde bizim inanç değerlerimizi, örf ve adetlerimizi, kültürümüzü hiç paylaştıklarını gördük mü? Bizim milli ve manevi değerlerimize, mabetlerimize ne kadar saygı gösteriyorlar? Bu soruların cevabını düşündükten sonra, bizler yaşadığımız İslam coğrafyasında neden Hıristiyan toplumun batıl değerlerinin paydaş görüntüsünü veriyoruz? Gerçek dinin temsilcisi olan bizler uydurma öğretilere uyup, batıl inanışları taklit edip, Hıristiyan kültürüne mi sahip çıkacağız? Hz.İsa (as)’nın Allah(cc)’ın oğlu olduğu safsataları yapanlara mı tabi olacağız? Noel Baba şarlatanlıklarına mı boyun eğeceğiz? Yoksa “Allah Birdir” deyip, kendi öz değerlerimizle hayatımıza yön vereceğiz? Düşünmemiz lazım… 
Uluslar arası kullanılan resmi bir takvim olmasından başka bizim için bir değeri olmayan Miladi takvimin yılbaşında yapılabilecek şey; geçen yılın muhasebesi yapılarak; kar ve zarar gözden geçirilmeli, yapılan yanlışlıklar terk edilerek, gelecek için hayırlı işlerin planlamaları yapılmalıdır. Yeryüzünde açlığın, sefaletin, akan gözyaşlarının, zulüm ve baskıların, kardeş kavgalarının ve terör belasının sona ermesi için nelerin yapılacağının idrakinde olunmalıdır. 
Bütün bunlara rağmen İslam dininin müdahil olmadığı alan vardır diyen varsa yılbaşı gecesini istediği gibi kutlasın. Vebali kendinedir. Yoktur diyende yılbaşı gecesi yapacağı kutlamadan Allah ve Rasülü’nün rızası olup, olmadığına baksın. Ona göre kararını versin. Her gecenin bir hesabı olduğu gibi, o gecenin de bir hesabı olacak, yaptıklarımızdan Allah(cc) katında hesap vereceğiz. Gün hesap zamanı, hesabımızı iyi yapalım. Öldükten sonra yapacağımız her türlü hesap nafile… Atası Âdem olanın, babası Noel olamaz. Müslüman mahallesinde salyangoz satılamayacağını Müslümanlar artık anlamalıdır.”

Bu haber 1247 defa okunmutur.

YAŞAM

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI GELENEKSEL HALE GELEN ERZİNCAN'IN RENKLİ RAMAZAN AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR. DÖRTYOL VE ÇEVRESİ İFTARDAN SONRA GÜND...

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN KURALLAR DEĞİŞTİ. İLK GEÇİŞ HAKKI ARAÇLARIN DEĞİL "İNSANLARIN"
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010