Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
Çayırlı'da Şehide Saygı, Teröre Lanet Yağdı

Çayırlı'da Şehide Saygı, Teröre Lanet Yağdı

Tarih 15 Eylül 2015, 12:04 Editr

ÇAYIRLI HALKI TEK YÜREK OLDU, TERÖRÜ LANETLEDİ

Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde ve Iğdır'daki terör saldırıları protesto edildi. İlçe halkı terör saldırılarını protesto etmek için Cumhuriyet meydanında başlayarak Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşte Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Çayırlı ilçe başkanları ve teşkilat yönetimi vatandaşlarla birlikte aynı safta kol kola yürüyerek tüm Türkiye'ye birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Çayırlıda bir araya gelen 600 kişilik grup Dağlıca ve Iğdır'da şehit edilen asker ve polisler için yürüyüş düzenleyerek terör örgütü PKK'ya lanet okudu.Cumhuriyet meydanında biraya gelen ilçe halkı ellerinde Türk Bayrağı ve pankartlarla 'Kahrolsun pkk, şehitler ölmez Vatan bölünmez, Askere Polise, uzanan eller kırılsın, Teröre lanet kardeşliğe evet, Hepimiz Mehmetçiğiz PKK'ya yeteriz,Vatan sana canım feda, Ne mutlu Türküm diyene' sloganları attı. Yoğun bir katılımın olduğu yürüyüş çevredekilerden de alkış ve destek aldı. Motosikleti ve otomobili olan vatandaşlarda eşlik etti. Yürüyüş güzergahında tüm ev ve dükkanlar da Türk Bayraklarının asılı olması dikkat çekti.

Hükümet Konağı önüne gelen vatandaşlar burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu. Vatandaşlar daha sonra Kaymakam Mithat Can Kutluca'ya Türk Bayrağı takdim ettiler. Burada da PKK aleyhine bir süre slogan atan vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldılar.

Yürüyüşe vatandaşların yanı sıra Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Fatih Yıldız, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Engin Acar, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Zeynel Çelik'te katıldı.

BİRLİK,BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİMİZİ HİÇKİMSE BOZAMAYACAK

Teröre karşı Çayırlı Halkının tek vücut olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Atınç Bahadır", "Terör, Çanakkale'de omuz omuza vermiş, yedi düvele korku salmış kardeşleri birbirine kırdırmaya çalışan bir illettir. İşte bu sebeple tereddüde yer vermeyecek şekilde terörü lanetliyoruz" dedi. Ülkemizde barış, özgürlük ve huzur ortamını tesis etmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik ve beraberlik olduğunu ifade eden Bahadır," Bu terör eylemleri ülkemiz toprakları üzerindeki kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek güçlü bir ulus olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz" diye konuştu. Temel  düşünceleri ve yaşam şekli alçaklık ve hainlik üzerine kurulu olan PKK terör örgütü ve destekleyicileri hiçbir zaman kazanamayacağını vurgulayan Bahadır," Ülkemiz üzerinde adeta kara bir leke olarak görülen ve her seferinde aramızdaki birlik ve kardeşliğe kurşun sıkan PKK terör örgütü, her zaman belirttiğimiz gibi destekçilerini, işbirlikçilerini sevindirmeyecek ve bu birlik ve kardeşliği bozamayacaktır. Terör örgütünün ellerinde paçavralar, başlarında çaput, milleti kaosa sürüklemek için ellerinden geleni yapmanın gayreti içinde olduğunu vurgulayan Başkan Bahadır, "Bu çapulcular devleti hiçe sayarak, milleti hiçe sayarak huzur ve güvenliğini yok etmeye çalışmaktadırlar. Ama unuttukları bir şey var. Oda Çanakkale'de, Sakarya'da canı kanı pahasına vatanını savunan Türk milleti bunlara izin vermeyecektir" şeklinde konuştu.

Bu haber 1520 defa okunmutur.

YAŞAM

ERZİNCAN DÖRTYOL'DA CUMA NAMAZI

ERZİNCAN DÖRTYOL'DA CUMA NAMAZI ERZİNCANLILAR DEMOKRASİ NÖBETİ TUTTUKLARI MEYDANDA CUMA NAMAZI KILDILAR

ERZİNCAN'DA İLGİNÇ SATIŞ YÖNTEMİ

ERZİNCAN'DA İLGİNÇ SATIŞ YÖNTEMİ KENDİ İPİNİ KENDİ ÇEKMİŞ, SATIŞ İLANI VEREREK, YAKAYI ELE VERDİ
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010