Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
Erzincan Sokaklarında Dilenci İstilası

Erzincan Sokaklarında Dilenci İstilası

Tarih 06 Temmuz 2015, 18:28 Editr

ERZİNCAN SOKAKLARINDA HER MİLLETTTEN BİR DİLENCİ VAR

Erzincan’da son günlerde dilenci sayısında belirgin bir artış oldu. Kente başka şehirlerden gelen dilencilere bir de yabancı uyruklu dilenciler eklenince vatandaş canından bezdi.

.
Ramazan ayını fırsat bilen dilenciler, Erzincan’a akın etti. Özellikle kent merkezi dışında kendilerine ait araçlarda konaklayan dilenciler, öğlen saatlerinde ve akşam üzeri cadde ve sokaklara çıkarak dileniyorlar, mesaileri gece yarısına kadar devam ediyor.
Yanlarında bulunan küçük çocukları da kendileriyle birlikte dilendiren, dilenciler duygu sömürüsü yaparak vatandaşların zaafından yararlanıyor.

Şehir merkezinde dilenen dilenciler, esnaf ve vatandaşları Ramazan ayında adeta canından bezdirdi. Vatandaşlardan zorla yardım isteyen dilenciler, zaman zaman da tepkiyle karşılanıyorlar.

Suriyeli göçmenlerin devletten aldıkları yardımların yanı sıra kadınlarını ve çocuklarını dilendirmeleri Erzincan halkının tepkisini çekiyor. Suriyeli ve Afgan dilencilere bir de çevre illerden gelen dilenciler eklenince Erzincan’da çok uluslu bir dilenci ordusu oluştu. Çoğunluğu Ağrı, Iğdır, Bingöl ve Erzurum’dan gelen dilenciler il merkezinde camii önlerinde ve ara sokakları mesken tuttu. Cadde ve sokaklarda bulunan işyerlerini tek tek dolaşarak duygu sömürüsü yapan dilenciler, vatandaşlar arasında da esmerler olarak biliniyor. Küçük çocuklarını kucaklarına alarak işyerlerine giren dilenciler, çoğu zaman emellerine ulaşarak girdiği işyerinden üç beş lira alarak o işyerinden ayrılıyor.

“VATANDAŞLAR DURUMDAN RAHATSIZ”
Kapı kapı dolaşarak dilenen dilenciler vatandaşları da rahatsız ediyor. Her gün kapılarını dilencilerin çaldığını ifade eden vatandaşlar, zabıta ile birlikte emniyetinde dilenci sorununa el atmasını istediler.
Dilencilerin kendilerinden zorla bir şeyler koparttıklarını belirten vatandaşlar; “Özellikle Ramazan ayı olduğu için dilenciler çoğaldı. İşyerlerimizde müşterilerimizi de rahatsız ediyorlar. Kapıdan kovuyoruz adeta pencereden giriyorlar. Yanlarına aldıkları küçük çocukları da istismar ediyorlar. Bir an evvel yetkililer özellikle cadde ve sokaklarda küçük çocuklarıyla birlikte dilenen bu insanlara işlem yapmalı” diyerek tepki gösterdiler.

Bu haber 1346 defa okunmutur.

YAŞAM

ERZİNCAN DÖRTYOL'DA CUMA NAMAZI

ERZİNCAN DÖRTYOL'DA CUMA NAMAZI ERZİNCANLILAR DEMOKRASİ NÖBETİ TUTTUKLARI MEYDANDA CUMA NAMAZI KILDILAR

ERZİNCAN'DA İLGİNÇ SATIŞ YÖNTEMİ

ERZİNCAN'DA İLGİNÇ SATIŞ YÖNTEMİ KENDİ İPİNİ KENDİ ÇEKMİŞ, SATIŞ İLANI VEREREK, YAKAYI ELE VERDİ
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010