Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
Tercan'a Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılıyor

Tercan'a Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılıyor

Tarih 06 Temmuz 2015, 11:41 Editr

EĞİTİM ZİNCİRİNDE ERZİNCAN'IN EN İYİ İLÇESİ OLAN TERCAN BU ZİNCİRE YENİ BİR HALKA DAHA EKLİYOR

Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Özer'in girişimleriyle 2015/2016 Eğitim-Öğretim yılında İmam-Hatip Anadolu Lisesi açılıyor.İlk yılında İmam-Hatip Orta okulunda eğitim faaliyetlerine başlayacak olan İmam-Hatip Anadolu Lisesi daha sonraki eğitim öğretim yılında yaptırılacak olan müstakil binasında hizmet verecek.

Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Özer, konu ile ilgili olarak, 2015/2016 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Tercan'da İmam-Hatip Anadolu Lisesinin açılacağını belirterek," İlçemizde yapım çalışmaları devam eden 200 kişilik orta öğrenim yurdu nedeniyle de İmam-Hatip Anadolu Lisesinin öğrencilerden yoğun bir şekilde talep göreceğine ve ilçedeki eğitim kalitesinde çıtayı yükselteceğini tahmin ediyoruz.

İmam-Hatip Anadolu Lisesine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz Orta Öğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES)tercih listelerinden 'Tercan İmam-Hatip Anadolu Lisesi'olarak yapabilecekler. Açılacak olan İmam-Hatip Anadolu Lisesinin ilk yılı olduğu için taban ve tavan puanı belli değil. Kız ve erkek öğrencilerin başvuru yapabileceği eğitim kurumunun 68 kontenjanı bulunuyor.Orta öğretim bölümü bulunan okulun Anadolu lisesi mevcut değildi.imam hatip lisesini geçici olarak İmam-Hatip ortaokulu binasında tek sınıfta açtık. Gelecek seneye kadar imam hatip lisesinin bina sıkıntısı giderilecek" dedi. Tercan'ın eğitim-öğretime önem veren bir ilçe olduğunu vurgulayan Özer," Yapılan çalışmalarda amaç ilçenin eğitim alanında ileriye gitmesini sağlamaktır.2015/2016 Eğitim-Öğretim yılında İlçemizde açılacak olan İmam Hatip Lisesi bu amacımıza katkı sağlayacaktır. İmam Hatip liseleri ülkemizin ihtiyaçlarından doğmuş okullarımız olup, ülkemiz insanının gönlünde farklı bir konuma sahiptir. Yeni düzenlemelerin yapılması ile birlikte halkımızdan İmam Hatip Lisesi açılması konusunda yoğun talepler gelmeye başlamıştı. Bu talepler sonucunda İmam Hatip Lisesini açtık. İlçemizde İmam Hatip Lisesinin açılması ile eğitimde rekabet ortamı artacaktır. Böylece önümüzdeki dönemde daha iyi eğitim verileceğini düşünüyorum. Bütün uğraşımız bu yönde olacaktır.

İlçemizde 1Anadolu Lisesi,1Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,3 Çok Programlı Anadolu Lisesi,1 İmam-Hatip Anadolu Lisesi olmak üzere orta öğretim kurum sayısı 6'ya yükseklmiştir." Diye konuştu.

Bu haber 1861 defa okunmutur.

İLÇELERDEN

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ŞEHİTLER DİYARI OTLUKBELİ'DE, 18 MART ŞEHİTLERİ TÖRENLERLE ANILDI.

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010