Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ERZİNCAN'DA OTLUKBELİLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI

ERZİNCAN'DA OTLUKBELİLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI

Tarih 17 Nisan 2015, 17:02 Editr

ZÜLFİKAR KARATAŞ 25.DÖNEM DSP ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25.Dönem Milletvekili Genel seçimleri için tüm partiler adaylarını belirleyerek Yüksek seçim kurumuna bildirdiler.

Partilerin yaptığı temayül yoklamaları ve kamuoyu araştırmalarının ardından adaylarını belirledikleri listelerde Erzincan Milletvekili adayı olarak bir Otlukbelili isim yer aldı. Demokratik Sol Partinin (DSP) Erzincan adayı Zülfikar KARATAŞ oldu.

Zülfikar KARATAŞ Kimdir?

1965 Yılında Erzincan’ın Otlukbeli ilçesinde doğdu. İlkokulu Boğazlı köyünde orta ve lise tahsilini İstanbul Şişli Kuştepe Lisesinde tamamladı. Yüksek Öğrenimini Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. Çeşitli firma ve kuruluşlardan mesleki alanında çalıştı. 1999 yılından beri kendi işyerinde Mali Müşavir olarak iş hayatına devam etmektedir. Ayrıca KGK adına Bağımsız Denetçilik de yapabilmektedir.

25.Dönem DSP Erzincan Milletvekili adayı Zülfikar Karataş Otlukbelican.com haber sitemize yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Boğazlı köyünde yaklaşık 20 yıl muhtarlık yapmış merhum babamdan politik düşünce ve taktikleri izlerken bugünleri göreceğim aklıma hiç gelmemişti. Belki de siyaseti sevmem babamdan kaynaklanıyor. Onun birleştirici, barıştırıcı uzlaştırıcı ilkeleri hep yoluma ışık tutacaktır. En güzeli insanlara eşit ve aynı duygulardan bakmayı bana öğretti. Hayat felsefesiyle, yaşamıyla bana örnek olan ve bundan sonraki siyasi hayatımda örnek alacağım Otlukbeli içesine bağlı Boğazlı köyünün eski muhtarlarından babam Rahmi Karataş’ı saygı ve rahmet ile anıyorum.

NEDEN DSP?

Neden DSP sorulursa? Partimizin kurucusu ve bugünlere getiren şahsiyetlerin dürüst ve ilkeli davranışları politikaya ilk adımımı partimizde atmamıza sebebiyet vermiştir. Merhum liderimiz Sn. Bülent Ecevit in dürüstlük ve doğruluk konusunda taviz vermemiştir ve hiç bir siyasetçi bu konuda eline su dökemez.. Amacım ülkeme milletime ve vatanıma; politik yaşamda, ilkeli saygın doğru ve dürüst bir şekilde davranmaktır. Memleketim insanına ve Türk Toplumuna faydalı olmaktır. En büyüğü de Atatürk ün kurmuş olduğu genç Türkiye Cumhuriyetini canımız pahasına da olsa vatan sevgisi ve milliyetçi bir ruhla sonsuza kadar yaşatmaktır. Tüm hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

Haber Otlukbelican.com

Bu haber 1950 defa okunmutur.

SİYASET

MUHTARLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

MUHTARLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU ERZİNCAN BELEDİYESİ MUHTARLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜ KURULDU

ERZİNCAN'DA 19 MUHTAR KURA İLE BELİRLENDİ

ERZİNCAN'DA 19 MUHTAR KURA İLE BELİRLENDİ OY'LAR EŞİT ÇIKINCA SON OYU "ŞANS" KULLANDI
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010