Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ERZİNCAN'DAN HIRSIZ İMAM'A TEPKİ

ERZİNCAN'DAN HIRSIZ İMAM'A TEPKİ

Tarih 03 Kasım 2014, 10:31 Editr

DİYANET-SEN ERZİNCAN ŞUBESİ HIRSIZ İMAM DİZİSİNE TEPKİ GÖSTERDİ

   Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız, ATV televizyonunda yayınlanan bir dizide hapishaneden kaçan bir hırsızın imam rolünde verilmesini sert bir dille eleştirdi.

   Yıldız; “Toplumda özel bir saygınlığı gerektiren imamlık gibi bir makamın bir hırsız tarafından kullanılıyor olması ve imamlık gibi son derece hassas peygamber mesleğinin birkaç davranış modeli ile idare edilebilecek bir meslek olarak gösterilmesi kabul edile bilir bir durum değildir. Kaldı ki imamlık insanları kandırmak ve anı idare etmek için rol icabı bile olsa iki dakikada öğrenilecek bir meslek değildir. Gerçeklerle örtüşmeyen bu durumun senaryolaştırılarak imamlık mesleğinin birkaç ritüelle idare edilebilecek bir meslek olarak gösterilmesi toplumdaki imam imajını zedeleyen bir durumdur. Kaldı ki senaryo gereği hırsız bir çok mesleği rol icabı oynayabilecekken imamlığın seçilmesini de tesadüfi görmüyoruz. İmamlık mesleğin ötesinde bir duruş meselesidir ve halkımız bu duruşu gayet iyi bilmektedir.” İfadelerini kullandı.
 
   Yıldız; Dizi de asıl cami cemaatinin bilgisiz, saf hayatın gerçeklerinden habersiz insanlar olarak gösterilmeye çalışıldığını kaydederek “Camiye sürekli giden cemaat gerçek imamla rol icabı imamlık yapmaya çalışan bir sahtekarı, hiçbir dini bilgisi olmayan bir hırsızı anında fark edebilecek donanıma sahiptir. Yıllarca Yeşilçam dizileri ile verilmeye çalışılan imamlar ve dindar insanlar ile ilgili olumsuz imaj, maalesef bu defa boyut değiştirerek mesleğin basitliği ve cemaatin bilgisizliği üzerinden verilmeye çalışılmıştır.” dedi.
Medyanın yıllarca Müslümanlar ve onların önderi konumundaki imamlar konusunda olumsuz bir imaj oluşturmak için elinden geleni yaptığına dikkati çeken Yıldız, “Maalesef bu olumsuz durum son yıllarda biraz düzelme gösterse de zaman zaman format değiştirerek yine karşımıza çıkmaktadır. Bu dizi de dindar insanlara ve imamlara karşı hala olumsuz algı operasyonlarının devam ettiğinin bir göstergesidir. Kalabalık kitlelere hitap eden tv kanallarının bu konuda çok daha seçisi ve bilinçli hareket etmesi gerekmektedir. Televizyon yapımcılarını daha sağduyulu olmaya özellikle büyük bir kısmı Müslüman olan ülkemizde dini değerlerimizi dindar halkımızı rencide edici bu tür yapımlar konusunda dikkatli ve duyarlı davranmaya davet ediyoruz.”şeklinde konuştu,
 
 
Otlukbelican.com Haber

Bu haber 1581 defa okunmutur.

KÜLTÜR SANAT

ALİ YÜCEL'İN 30 YILLIK OTLUKBELİ SEVDASI

ALİ YÜCEL'İN 30 YILLIK OTLUKBELİ SEVDASI ALİ ÖĞRETMEN UNUTAMADIĞI OTLUKBELİ'Nİ 30 YIL SONRA ŞİİRİYLE ANLATTI

RAMAZAN AKŞAMLARI DOLU DOLU GEÇİYOR

RAMAZAN AKŞAMLARI DOLU DOLU GEÇİYOR ERZİNCAN'IN RAMAZAN AKŞAMLARI ÇOK FARKLI
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010