Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ERZİNCAN NÜFUS ARTIŞ ORANINDA BİRİNCİ

ERZİNCAN NÜFUS ARTIŞ ORANINDA BİRİNCİ

Tarih 02 Şubat 2011, 17:02 Editr

ERZİNCAN'IN GENEL NÜFUSU 2010 YILI SONU İTİBARİYLE 224 949'A YÜKSELİRKEN, ERZİNCAN İL MERKEZİ %13 ARTIŞ ORANI İLE TÜRKİYE GENELİNDE İLK SIRADA YER ALDI

     Erzincan'ın genel nüfusu 2009 yılında 213 bin 288 iken 2010 yılı sonu itibariyle 224 bin 949 oldu. Erzincan'ın merkez nüfusu ise 102 bin 17 olarak belirlendi.
    2010 Yılında Türkiye genelinde 53 ilin nüfusu artarken, 28 ilin nüfusu ise azaldı.
    Erzincan'ın merkez nüfusu 2009 yılında 90 bin 100 kişi iken 2010 yılı sonu itibariyle 102 bin 173'e yükseldi.
    Erzincan, Bilecik ve Isparta nüfusu en çok artan 3 il oldular. Erzincan'ın ilçelerinden ise Üzümlü ve Kemaliye'nin nüfusları azalırken diğer ilçelerde ise artış oldu, Otlukbeli ilçeside nüfusu artan yerleşim yerlerinden biri oldu. 
    Türkiye'nin nüfusu ise  31 aralık 2010 itibariyle 73 milyon 722 bin 988 olarak belirlendi.
 

MUHTARLARA TEŞEKKÜR

 Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre açıklanan yıl sonu nüfus rakamları münasebeti ile yaptıkları çalışmalardan dolayı mahalle muhtarlarına teşekkür mahiyetli bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

 Erzincan Valisi Abdulkadır Demir ve Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle’nin de katıldığı organizasyon bütün mahalle muhtarlarının iştiraki ile gerçekleşti.

 Mahalle Muhtarlarının gösterdikleri hassasiyet neticesinde dolu oldukları halde boş görünen 7 bin konutun birçoğunda kayıtların yapıldığını ve bu sayede şehir merkezi nüfusunun 90 bin rakamından 102 bine ulaştığını vurgulayan Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır elde edilen bu rakamın bile şehrin gerçek nüfusunu yansıtmadığını sözlerine ekledi. Çakır sözlerini şöyle sürdürdü:

Şehir Merkez nüfusu her şeyden önce psikolojik olarak çok büyük önem taşıyor. İlimize gelenler şehre girerken şehrin genel nüfusunu değil, tabelada yazılı olan şehir merkez nüfusunu görüyor. Biz her yıl olduğu gibi bu yıl da bir çalışma başlattık. Aralık ayı başında belediyemiz sınırları içerisinde 7 bin boş konut tespit ettik. Yine çalışma yapan arkadaşlarımız bu konutların nerede ise %90’ının gerçekte dolu olduğu halde boş göründüğünü tespit ettiler. Bunun üzerine tek tek bu evleri ziyaret ederek, hane sakinlerine bilgi notları ilettik. Kayıtları başka yerlerde olduğu halde şehrimizde ikamet edenlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce cezai müeyyide ile cezalandırılabileceklerine vurgu yaptık. Tabi bu çalışmaları yaparken en büyük desteği ve yardımı mahalle muhtarlarımızdan gördük. Bu sebeple burada tüm mahalle muhtarlarımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı tek tek teşekkür ediyorum.

 Daha sonra söz alan Erzincan Valisi Abdulkadir Demir ve Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle’de Erzincan Belediyesine, Belediye Başkanı Yüksel Çakır’a ve mahalle muhtarlarına yürüttükleri çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler. Şehir genel nüfusundaki artışa da dikkat çeken Karakelle ve Demir, ilimizin Türkiye genelinde nüfusu en çok artan üçüncü il ilan edilmesinin önemine değindiler.

 Muhtarlar Derneği Başkanı Kurtuluş Kılıç da Erzincan Belediyesince yürütülen çalışmaları organize eden Belediye Özel Kalem Müdürü Saffet Erbaş’a yoğun çabalarından dolayı bir teşekkür plaketi sundu. Emeklerinin zayi olmadığı için Erbaş’ı tebrik eden Kılıç, muhtarlar olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını, uzun ve zor bir süreç ardından ortaya çıkan sonuçtan dolayı ise çok mutlu olduklarını ifade etti..

 Erzincan şehir merkezi nüfusu %13 artışla ülke genelinde nüfusu en çok artan il belediyesi unvanını aldı.

 Haber
 Otlukbelican.com

Bu haber 3609 defa okunmutur.

GÜNCEL

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI KAYMAKAM RAMAZAN POLAT ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010