Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
OTLUKBELİ SAVAŞININ 541. YILDÖNÜMÜ ANILDI

OTLUKBELİ SAVAŞININ 541. YILDÖNÜMÜ ANILDI

Tarih 21 Ağustos 2014, 10:50 Editr

OTLUKBELİ SAVAŞININ 541.YILDÖNÜMÜ KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Otlukbeli Savaşının 541. Yıldönümü Kültürel Etkinlikleri Küçük Otlukbeli Köyünde gerçekleştirildi.

Otlukbeli Belediyesi tarafından düzenlenen Otlukbeli Paneli 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü yapıldı. 11 Ağustos olarak bilinen Panel tarihi bu yıl katılımın daha rahat olması ve ilçe dışından gelen misafirlerin mesai sorunu yaşamamaları için hafta sonuna denk gelen 16 Ağustos tarihinde yapıldı.

Otlukbeli Gölünün üst tarafında yapılan program sabah saat 10:00’da başladı. Programa Otlukbeli İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin, Otlukbeli Belediye Başkanı Vahdet Ercan, Çayırlı Kaymakamı Önder Coşgun, Otlukbeli Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, İlçe Emniyet Amiri, Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır, Erzincan Otlukbeli Kültür Derneği, İstanbul Otlukbeli Kültür Derneği, İstanbul Otlukbeli Gençlik Derneği, Otlukbeli Gençlik Spor Kulübü Derneği, Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği, İlçe Kurum amirleri, ilçe merkezinden ve ilçe dışından gelen Otlukbelili’ler katıldı. Programda ayrıca Erzurum Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve Ankara’da görev yapan Öğretim görevlisi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’da konuşmacı olarak yer aldılar ve Otlukbeli’nin tarihi ve ekonomik yapısı hakkında birer konuşma yaptılar.

Otlukbeli Savaşının 541. Yıldönümü dolayısıyla hazırlanan  program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını Otlukbeli Belediye Başkanı Vahdet Ercan’ın yaptığı programda daha sonra İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin bir konuşma yaparak günün anlam ve önemini belirtti. Kaymakam Tekin’in konuşmasının ardından İstanbul Otlukbeli Kültür Derneği Başkanı Osman Özkan, Doç Dr. Oğuzhan Aydın ve İlçemizin yakından tanıdığı Prof. Dr. Osman Demirdöğen birer konuşma yaptılar.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Otlukbeli Gölü ve Otlukbeli Savaşı Şehitlik Anıtı gezildi. Her iki gezide de ilçe Kaymakamı Hüseyin Tekin tarafından gelen misafirlere Göl hakkında ve Otlukbeli Savaşı hakkında geniş bilgiler verildi.

Bölgede yapılan gezilerin ardından panel alanında misafirlere ve ilçe halkına yemek ikramında bulunuldu.

YASLI PANEL

Son 2 ay içerisinde ilçe halkından birçok kişinin hayatını kaybetmesi ve ilçede neredeyse her ailenin yaslı olması nedeniyle daha önceden tasarlanan program içerisindeki eğlence ve sanatçı grupları iptal edildi. Geçtiğimiz yıllarda panelin ikinci kısmı olarak gerçekleştirilen ilçe meydanındaki akşam konserleride iptal edildi ve yerine son aylarda hayatını kaybeden hemşerilerimiz için Mevlidi Şerif programı düzenlendi.

Otlukbelican.com

 

 

 

 

 

Bu haber 2262 defa okunmutur.

OTLUKBELİ GENEL

OTLUKBELİ BİRLİK GECESİNE DAVET

OTLUKBELİ BİRLİK GECESİNE DAVET EKEV VE OTLUKBELİ KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİNDEN BİRLİK BERABERLİK GECESİNE DAVET.

OTLUKBELİ'DE MUHTARLAR TOPLANTISI

OTLUKBELİ'DE MUHTARLAR TOPLANTISI OTLUKBELİ'NİN YENİ KAYMAKAMI MUHTARLARLA İLK TOPLANTISINI YAPTI
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010