Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ZAKİR YILDIZ'DAN AMERİKALI ASKERE KINAMA

ZAKİR YILDIZ'DAN AMERİKALI ASKERE KINAMA

Tarih 04 Şubat 2014, 11:49 Editr

DİYANET-SEN ERZİNCAN ŞUBE BAŞKANI ZAKİR YIDIZ'DAN AMERİKALI ASKERE SERT TEPKİ GELDİ

Amerikalı eski asker Ben Smith bir toplantı sırasında kürsüde konuşma yaparken İslamı aşağılayıcı sözler sarf etmiş ve eline aldığı Kur'an-ı Kerimi yere fırlatmıştı. Yaptığı bu çirkin hareket salondakiler tarafından alkışlanarak desteklenmişti. Salondan gelen desteği geri çevirmeyen islam düşmanı asker kahkaha atarak çirkin şovuna devam etmişti.
 
Diyanet-sen Erzincan şube başkanı Zakir Yıldız  ABD'li Ben Smith isimli eski bir askerin bir toplantıda yaptığı konuşma sırasında İslam'a hakaret edip, elindeki Kur'an-ı Kerime yaptığı saygısızlığı kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi.

Yıldız, eski bir askerin yapmış olduğu bu hakaretin bozulmuş Hıristiyan düşüncelerinin şiddete dönüşmüş şekli olduğunu belirterek şöyle konuştu, " Kuran-ı Kerim’de kardeşlik, İslam temalarındaki birlik olma ruhundan çekinenlerin, dağılmaya başlayan birlikteliklerine karşı İslam’ı bir tehdit olarak görmekten ileri geliyor. Allah’tan geldiği, ezberden veya yazılı olarak aynıyla intikal ettiği konusunda şüphe bulunmayan, Müslüman'ca yaşamak isteyenler için hayat kılavuzu olan ilahi bir kitaptır ifadelerini kullandı.  Kuran-ı Kerim’de de ki: 'Ey Kitap ehli! Sadece Allah’a, bize indirilene ve daha önce indirilmiş olan (ilahi kitap)lara inanmadığınızdan ve çoğunuz da fasıklar olmasından ötürü bizden hoşlanmıyorsunuz' ayetinde olduğu gibi, bir fasıkın ya da fasıkların bu terbiyesizce, alçakça tutumları karşısında yine Kuran-ı Kerim'de çok yerinde konu edinmiş ayetler bulunmaktadır. Bakın bu fasıklara 15 asır önce ne söylenmiş; 'De ki: Ey Kafirler, tapmam o taptığınıza ! Siz de benim kulluk ettiğime tapanlardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana' denilmiştir. "  

İslam dininin kitabına yapılan saygısızlığı kabul etmenin doğru olmadığını aktaran Yıldız, "İslam gibi şerefli bir dine mensup olamayanlara Yüce Yaradan’ın iman nasip etmesini diliyorum. İslam inancımız hiçbir kitap ehline hakaret etmeye müsaade etmez. Kuran-ı Kerimin yüce yaradanın koruması altında olduğuna inanan her insan iyi bilir. İnsanlık dışı hakaretin dünya Müslümanlarını rencide eden bu hadiseyi kınıyoruz.

Zakir YILDIZ

 Diyanet-sen Erzincan Şube Başkanı

 

Haber: Otlukbelican.com

Bu haber 1834 defa okunmutur.

GÜNCEL

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI KAYMAKAM RAMAZAN POLAT ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010