Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
İSTOD ZAKİR UZUN'LA YOLA DEVAM DEDİ

İSTOD ZAKİR UZUN'LA YOLA DEVAM DEDİ

Tarih 09 Aralık 2013, 17:18 Editr

İSTOD GENEL KURULU YAPILDI, ZAKİR UZUN VE EKİBİ YENİDEN İŞ BAŞINDA.

İstanbul Toplu Ulaşım otobüsçüler Derneği 3.Olağan genel kurulu, Dudullu İmes sanayi sitesi Bursa İskender tesislerinde yapıldı. Birlik, beraberlik mesajlarının verildiği genel kurulda yemek ikramı da yapılarak üyeler ile örnek bir dayanışma sergilenmiş oldu.

Genel kurula tek liste ile giren mevcut Başkan Zakir Uzun ve yönetim kurulu güven tazeledi. Ayrıca genel kurulda, Dernek yönetimi bilgisi ile yılın en başarılı şoförü Ufuk Savaş Yıldırım’a Otobüs AŞ. Genel müdürü A.Yasir Şahin tarafından ödül takdim edildi.

Genel kurula, Otobüs AŞ. Genel müdürü A.Yasir Şahin, İstanbul C bölgesi emniyet müdürü Adnan Koşan, Ümraniye Belediyesi destek hizmetler müdürü Recep Demirci, Özulaş AŞ. Başkanı Serhat Akçakaya, Öztaş AŞ. Başkanı Cemal Soydaş,Vip taşımacılık Başkanı Neşet Sönmez ve genel müdür Gültekin Börekçi,Güleryüz Cobra yönetim kurulu Başkanı İ.Hakkı Keskin, Güleryüz Cobra satış müdürü Cüneyt Özyıldırım, Temsa Demirbaş otomotiv yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, Fethi Sarı, Hasan Özçelik,, 

Dudullu - Bostancı minibüsçüler Başkanı Zeki Uluman, Ümraniye şoförler oda başkanı Nezih Mert, Beyoder başkan yrd. Hüseyin Bilir, BMC Halkçılar yönetim kurulu Başkanı Memduh Yangöz, Gurbetçiler muhasebe Adem Gurbetçi,Lider sigorta Veyis Görken,Çekmeköy otobüsçüler Başkanı Yunus Görken ve işletmeciler katıldı. Genel kurula gelemeyip çiçek ve telgraf gönderen protokole de ayrıca teşekkür edildi.

Gündem gereği oluşturulan Divan heyetine Başkan Hayati Korkmaz, Yunus Görken,Recep Uzun ve Halis Sağdıç seçildi. Divan Başkanı Hayati Korkmaz, gündemi okuyarak, genel kurul üyelerini bilgilendirdi. Tüzük değişiklikleri yapıldı, genel kurulun iki yılda bir yapılması ve gayrimenkul alımı için yönetim kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Faaliyet ve denetleme kurulu raporları tek tek oylanarak oy birliği ile ibra edildi.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Zakir Uzun, İSTOD ‘un 3. Olağan Genel Kurulu Toplantısını yapmaktan ve 214 üyeye ulaşmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek yapılan faaliyetleri anlattı.

Başkan Uzun, kısa zamanda çok verimli işler yapıldığını, Erguvan otobüs işletmecilerine yakışır, dayanışma içinde bir genel kurul olduğunu belirterek, genel kurula destekleri için Demirbaş otomotiv yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş ve ekibine teşekkür etti.

DAR BÖLGE ÇALIŞMASI

Başkan Uzun, İstanbul genelinde Özel halk otobüs şirketleri ve Erguvan dernekleri olarak, dayanışma içinde olduklarını, temel sorunların çözümü konusunda çalışma içine girdiklerini, akaryakıt giderleri, ücretsiz kartlar ve hak edişlerinin düşüklüğünün en büyük sıkıntıları olduğunu, Özel halk otobüs şirketleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile yakın zamanda bir araya geleceklerini söyleyerek, sorunlara çözüm bulunacağını belirtti.Zorunlu trafik sigortasında yanlıştan dönüldüğünü söyleyen Başkan Uzun, trafik sigortasının eski haline getirilmesinde büyük emekleri olan Birlik Başkanı Faik Yılmaz'a da teşekkürlerini sundu.Ücretsiz ve indirimli kartlar ile ilgili Bakanlığın çalışmaları olduğunu, yakın zaman içerisinde esnafın lehine olacak şekile düzenleme yapılacağını söyledi.

Başkan Uzun, Başbakan Erdoğan buluşması ve Ankara ziyareti ile ilgili bilgi vererek yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile İstanbul’da buluşacaklarını belirterek İstanbul milletvekili A.Baha Öğütken’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 Anadolu yakası olarak 3 İşletme dar bölgesi çalışmasını yaptıklarını ve Otobüs AŞ. Yönetimine verdiklerini belirten Başkan Uzun, Genel müdür A.Yasir Şahin ve yöneticilerine de verdikleri destekler içinde teşekkürlerini sundu.

 Başkan Zakir Uzun, desteklerinden dolayı genel kurul üyelerine teşekkür etti. Başkan Uzun, üyelerin hak ve menfaatleri doğrultusunda çalışma yapacaklarını, birlik ve beraberliklerinin daha da pekişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek, genel kurulun hayırlı olmasını temenni etti.

Başkan Zakir Uzun, genel kurula katılan ve destek veren üyelere, protokol davetlileri ile çiçek ve telgraf gönderen kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Telgraf gönderen Başbakan Erdoğan ile Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üyelerden yoğun alkış aldı.

Özulaş AŞ. Başkanı Serhat Akçakaya, genel kurulun hayırlı olması temennilerinde bulunarak Özel halk otobüsleri ve Erguvan otobüsleri olarak dayanışma içinde çalışmalar yapıldığını, çözüm konusunda önemli adımlar atıldığını söyledi

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Otobüs AŞ. Genel müdürü A.Yasir Şahin,bol alkış aldığı konuşmasında, Genel kurulun hayırlı olması dileklerinde bulunarak, Erguvan işletmecilerinin daima yanındaolduklarını,İstanbul halkına konforlu,güvenli ve çevreci 938 otobüs ile kaliteli hizmet verdiklerini, araç başına günlük ortalama 850-950 arasında yolcu taşıdıklarını, yolcu başına 1.08 ile 1.18 tl. Ortalama fiyat ile işletmecilerin ücret düşüklüğü konusunda sıkıntıları olduğunu söyledi. İETT ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile yapılan görüşmelerde düşük ücretlerin 1.50-1.55 tl. Civarına yükseltilmesi konusunda talepleri olduğunu söyleyen Genel Müdür A.Yasir Şahin, en kısa zamanda iyileştirme konusunda güzel haberlerin verileceğini belirtti. İşletmecilerden gelen tekliflere açık olduğunu belirten Genel müdür Şahin, her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi.

Gündemin son maddesi olan yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri seçiminde tek liste, genel kurul üyeleri tarafından oy kullanılarak yapılan seçim sonusunda yetki almış oldu.

Başkan Zakir Uzun ve ekibi iki yıllığına genel kurul üyelerinden yetki almış oldu.

Bu haber 2692 defa okunmutur.

GÜNCEL

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI KAYMAKAM RAMAZAN POLAT ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010