Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
OTLUKBELİ'NDEKİ TARİHİ ÇEŞME YENİLENDİ

OTLUKBELİ'NDEKİ TARİHİ ÇEŞME YENİLENDİ

Tarih 07 Eylül 2010, 10:06 Editr

OTLUKBELİ MERKEZ CAMİİ YANINDA BULUNAN 'ORTAPAHAR' OLARAK ADLANDIRILAN TARİHİ ÇEŞME YIKILARAK, YERİNE OTLUKBELİ BELEDİYESİ VE HAYIRSEVER BİR VATANDAŞ İŞBİRLİĞİ İLE ŞADIRVAN YAPILDI.

  Otlukbeli belediyesi tarafından yürütülen ilçe merkezindeki restorasyon ve çevre düzenlemeleri kapsamında ilçeye bir şadırvan yapıldı.
 
  Otlukbeli ilçesi Fatih mahallesinde Merkez Camii yanında bulunan ve ilçe halkı tarafından "ortapahar"olarak adlandırılan çeşme sökülerek, alçakta kalan kısımları dolgu yapılarak düzenlendi. Yapılan bu düzenlemenin üzerine Otlukbeline yakışır bir şadırvan imar edildi.
 
  Şadırvanın mimari özelliği ve kullanılan malzeme bakımından ilçeye daha önce yapılan saat kulesi, mezarlık girişi ve şehitlik anıtı ile aynı özelliklerde olması ve bir bütünlük taşıması ilçeye ayrı bir güzellik kattı.
 
 Otlukbeli Belediye Başkanı Abdullah Altundal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. "İmkanlarımız dahilinde yapılan her çalışma Otlukbeli için ve Otlukbeli'ni güzelleştirmek için olacaktır. Fatih mahallesindeki çeşmemiz çok eski ve bakımsız olduğu için kullanılamaz bir mezberelik haline gelmişti. Belediyemizin imkanları kısıtlı olmasına rağmen bu çalışmayı başlattık. Şadırvanın malzemesini ve taşlarını Erzincan'dan,  daha önce ilçemizde benzeri çalışmalar yapan ustayı ise Bayburt'tan getirttik. Şadırvanın gövde inşası biterek kullanıma açılmıştır, yakın zaman içerisinde çevre düzenlemesini de yaparak şadırvanımızı ve etrafını daha güzel bir görünüme kavuşturmayı düşünüyoruz.
 
  Şu anda şadırvandan akan su miktarı eski çeşmemizin yaklaşık 3-4 katı daha fazladır, sadece eski çeşmenin suyunu kullanmadık, buna ilaveten 50 m yukarıda bulunan hıdırellez mevkiinde bir kazı yaparak orada bulunan mevcut suyuda şadırvanımıza bağladık, fazlasıyla su elde ettik, bu su da hem şadırvana yetecek derecede hemde başaka bir yerde daha kullanılabilecek miktarda bol akıyor. Bu şadırvanın yapımında belediyemize maddi destek veren H.Ahmet Güney'e ve ailesine teşekkür ediyoruz. Yapılan şadırvana da H.Ahmet Güney ismini vererek onları onurlandırmayı düşündük.Şadırvanın tüm Otlukbeli'ne hayırlı olmasını diliyoruz."
 
 
 
 
OTLUKBELİCAN.COM

Bu haber 4623 defa okunmutur.

OTLUKBELİ GENEL

BAŞKAN TEKTAŞ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN TEKTAŞ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ YUSUF TEKTAŞ İLÇE MERKEZİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

OTLUKBELİ GENÇLİK İFTARDA BULUŞTU

OTLUKBELİ GENÇLİK İFTARDA BULUŞTU OTLUKBELİ GENÇLİK İFTAR SOFRASINDA.
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010