Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ERDAL POLAT:

ERDAL POLAT: "SURİYE'DE İNSANLIK ÇİĞNENDİ"

Tarih 26 Ağustos 2013, 11:08 Editr

KAMU SEN ERZİNCAN İL TEMSİLCİSİ ERDAL POLAT SURİYEDE YAŞANAN KİRLİ OYUNLARA VE YAŞANAN VAHŞETE DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye Kamu-Sen Erzincan İl temsilcisi Erdal Polat, Suriye'de önceki gün yaşanan ve binlerce masum insanın ölümüne neden olan kimyasal saldırıyı kınayarak, bu insanlık dışı saldırının tekrarının yaşanmaması için yetkililere ve Uluslararası kamuoyuna çağrıda bulundu. 

Erdal  Polat yaptığı basın açıklamasında;

"Adına Arap Baharı denilen, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki ülkelerin sınırlarını yeniden belirlemek üzere bina edilen Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) mimarı olduğu vahşet Suriye'de çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir.

2 yılı aşkın bir süredir en uzun sınır hattına sahip olduğumuz komşumuz Suriye'deki kan, acı ve gözyaşı her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Esad yönetimi ve muhalifler arasında yaşanan çatışmalar hız kesmeden devam ederken en büyük acı ve kederi ne yazık ki yine masum Suriye halkı yaşamaktadır.

Bugüne kadar binlerce masum insanın bir hiç uğruna evlerinden ve canlarından olduğu bu iç savaşta, önceki gün yaşanan kimyasal saldırı ise hem Suriye'yi hem de bölgeyi yeni ve dönüşü mümkün olmayan acıların yaşanacağı bir noktaya getirmiştir.

Hedefi ve amacı çok net olan, faturası ise Suriye halkına kesilen bu savaşta kullanılan Kimyasal silah saldırısında şu ana kadar ölü sayısı bin 300'ü aşmış, yaralı sayısı ise 4 bin civarına ulaşmıştır. 

Önceki gün ekranlarımızda gördüğümüz ve gözlerimizin önünden gitmeyen o masum çocukların cansız bedenleri yüreklerimizi dağlarken, bu güç ve iktidar kavgasını çıkaranları bir kez daha lanetledik.

2.Dünya savaşında Hiroşima'da, Irak'ta Halep'çe katliamında kullanılan ve acısı hala dindirilemeyen kimyasal saldırıların tekrarının birkaç gün önce Suriye'de yaşanması tüm insanlığı derinden yaralamıştır.

Suriye'de insanlık ve hukuk çiğnenmiştir. Faili her kim olursa olsun sivillere yönelik böylesine vahşice ve barbarca bir saldırının kabul edilmesi mümkün değildir. Nasıl bir savaşın içinde olduklarını bile bilmeyen masum kadın ve çocukların bu şekilde katledilmesine İslam dünyası, Uluslararası İnsan Hakları örgütleri ve kamuoyu sessiz kalmamalıdır.

Suriye'de kullanılan ve binlerce insanın ölümüne neden olan kimyasal silahlar için Birleşmiş Milletler derhal harekete geçmeli ve oluşturulacak olan bir heyet Suriye'de incelemelerde bulunarak eldeki diğer kimyasal silahları da tespit ederek gelecekte yaşanabilecek daha acı olayları şimdiden önlemelidir. Bu hain saldırılar bir an önce son bulmalı ve bu kirli savaş bir önce bitmelidir. 

Arap baharı adı altında emperyalist güçlerin hedef ve emellerine ulaşmak için müslümanı müslümana karşı savaştırdığı çok net olarak görülmektedir. Tüm Ortadoğu'yu ve İslam alemini tehdit eden bu gelişmelere artık dur denilmeli ve Müslüman Dünyası kendi ve toprakları üzerinde oynanan oyunun farkına varmalıdır.

Irak'ta, Tunus'ta, Libya'da, Mısır'da ve Suriye'de demokrasi adı altında atılan adımlar tam bir vahşete dönüşmüş bölge halkları kendi içlerinde adeta düşmanlaştırılmıştır. Emperyalistlerin bölgeye bugüne kadar taşıdıkları demokrasinin adı, "kan, vahşet, acı, zulüm ve gözyaşıdır"...

Sadece Ortadoğu'da değil, Dünya üzerinde müslümanların olduğu her yerde zulüm ve işkence iğrenç yüzünü göstermektedir. Doğu Türkistan'da Çin Devletinin Uygur Türklerine uyguladığı insanlık dışı vahşet ve işkenceler, Kerkük'te, Tuzhurmatu'da, Erbil'de, Süleymaniye'de her gün patlayan ve binlerce insanın ölümüne neden olan bombalar bu korkunç saldırıların sadece birkaç tanesidir.

Bu bağlamda, İslam Dünyasının üzerinde oynanan bu oyunun farkına varılmasının altını bir kez daha çiziyor, komşumuz Suriye'de artarak devam eden ve kimyasal silah kullanarak insanlık suçunu aşan bu saldırıyı kınıyor, hayatlarını kaybeden tüm din kardeşlerimize, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Aileleri, yakınları ve yüreği o masum insanlarla çarpan tüm İslam alemine başsağlığı diliyorum" dedi.
 
 
Haber:
otlukbelican.com 

Bu haber 2407 defa okunmutur.

GÜNCEL

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI

OTLUKBELİ'DE POLİS HAFTASI POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI MUHTARLAR VE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI KAYMAKAM RAMAZAN POLAT ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010