Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
AKİL İNSANLAR HEYETİ ERZİNCAN'DAYDI

AKİL İNSANLAR HEYETİ ERZİNCAN'DAYDI

Tarih 06 Mayıs 2013, 11:49 Editr

AKİL İNSANLAR HEYETİ DOĞU ANADOLU GRUBU ERZİNCAN'DA ÇÖZÜM SÜRECİNİ ANLATMAYA ÇALIŞTILAR.

Erzincana gelen Akil insanlar heyetinin Doğu Anadolu grubu 2 günlük program yaparak çeşitli yerlerde toplantılar yaptılar. Akil adamların Erzincan ziyaretleri protestolarla birçok yerde kesildi. Protestoların ilk gününde Cumhuriyet meydanında toplanan Erzincan'lılar, Türk bayraklarını açarak Fevzipaşa caddesinde ve Ordu caddesinde kortej eşliğinde yürüyüş yaparak vatan ve bayrak sloganları atan grup daha sonra terör örgütü ve elebaşısı apoyu lanetleyerek protesto ettiler.
 
Akil İnsanlar Doğu Anadolu Grubu
Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu: Can Paker, Ayhan Ogan, Mahmut Arslan, Abdurrahman Kurt, Mehmet Uçum ve İzzettin Doğan
 
İKİNCİ GÜN
Erzincan’da iki gündür temaslarda bulunan Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler ile bir araya geldi. Çalışmalarının son gününde Erzincan Belediyesi toplantı salonunda halkla buluşan heyet üyeleri katılımcılara süreç hakkında bilgiler vermek istedi. Ancak konuşmalar devam ederken, salondaki bazı vatandaşlar konuşmalara tepki göstererek, Erzincan’ı terk etmeleri konusunda slogan attı. Salondakilerden bazıları ise Türk Bayrağı açarak, heyeti protesto etti, konuşmaların devam etmesini engelledi. Gerginliğin uzun sürmesi nedeniyle çevik kuvvet ekibi salon içinde tedbir aldı. Protestoların uzaması nedeniyle, Erzincan Emniyet Mustafa Elaman da salona girdi. Toplantının moderatörü ve Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu Üyesi Abdurrahman Kurt, toplantının devam edemeyeceğini belirterek sonlandırdı. Geniş güvenlik önlemleri altında araçlarına götürülen heyet, protestolar arasında Erzincan Havalimanı'na giderek, Erzincan’dan ayrıldı.
Öte yandan, Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu'nun 2 günlük Erzincan temaslarında Erzurum, Sivas ve Gümüşhane’den gelen takviye kuvvetlerle birlikte yaklaşık 500 polisin görev yaptığı öğrenildi.
 
 
 
 

Bu haber 1948 defa okunmutur.

YAŞAM

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI GELENEKSEL HALE GELEN ERZİNCAN'IN RENKLİ RAMAZAN AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR. DÖRTYOL VE ÇEVRESİ İFTARDAN SONRA GÜND...

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN KURALLAR DEĞİŞTİ. İLK GEÇİŞ HAKKI ARAÇLARIN DEĞİL "İNSANLARIN"
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010