Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
OTLUKBELİ'LİLER GAGGENAU'DA BULUŞTU

OTLUKBELİ'LİLER GAGGENAU'DA BULUŞTU

Tarih 03 Nisan 2013, 11:08 Editr

AVRUPA OTLUKBELİ'LİLER DERNEĞİNİN GELENEKSEL OLARAK DÜZENLEDİĞİ BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ GAGGENAU'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Otlukbeli'liler Almanya'nın Gagenau kentinde bir araya geldiler. Avrupa Otlukbeli'liler Derneğinin her  yıl geleneksel olarak düzenlediği Birlik ve Beraberlik gecesi 30 mart 2013 cumartesi akşamı üyelerinin katılımı ile 9. kez düzenlenmiş oldu.
 
    Gaggenau'da yapılan geceye, Almanya'nın dört bir yanındaki Otlukbeli'lilerin yanısıra, Danimarka, Belçika ve Türkiye'den de katılımlar oldu. Her yıl farklı bir şehirde yapılan gece 2014 yılında ise Almanya'nın Berlin şehrinde yapılacak. Güzel bir ortam içerisinde yapılan geceye, aileleri ve çocukları ile katılan Otlukbeli'liler bol bol hasret gidererek mutlu bir akşam geçirmenin sevincini yaşadılar. Geceye katılmak için farklı şehirlerden gelen aileleri Gagenau ve çevresinde yaşayan Otlukbeli'li aileler program sonrasında evlerinde misafir ettiler.
 
    Gecede bir konuşma yapan dernek başkanı Talip Çalışkan, derneğin gelir ve giderlerini, nerelere hangi yardımların yapıldığını dernek üyeleri ile paylaştı. Talip Çalışkan konuşmasında ayrıca, üye sayısının azalmasından üzüntü duyduğunu, katılımın ve üye sayısının daha fazla olması gerektiğini, 250 üye ile başladıkları bu yolda, son yıllarda bu rakamı yakalayamadıklarını, birlik ve beraberlik için Avrupa'daki tüm hemşerilerimizin bu gecelere katılması gerektiğini belirtti.
Yapılan gecede Otlukbeli ilçe merkezinin haricinde sadece Ağamçağım'lılar boy gösterdi.
 
   Gaggenau'da yapılan geceye Türkiye'den katılan İstanbul Esenler ilçe Milli Eğitim şube müdürü Mecit Albayrak bir konuşma yaptı. Gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve Dernek yönetimine teşekkür eden Albayrak, gurbette yaşanan bu birlik ve beraberliğin, derneklerin ve böyle gecelerin önemini anlattı.
 
   Yapılan konuşmaların ardından Gaggenau folklor ekibi sahne alarak halk oyunları gösterisi yaptı. Yemek ve müzik eşliğinde eğlenceli geçen programda ayrıca Gaggenau'da oluşturulan bir tiyatro ekibi de sahne aldı.
   Sahne gösterilerinin ardından oy kullanmaya yetkili dernek üyeleri Gaggenau Merkez camisine geçerek, derneğin yeni yönetim kurulu için seçim yaptılar. Dernek başkanlığı için Talip Çalışkan ve Eyüp Şimşek aday olduklarını açıkladılar. Yapılan kapalı oylama sonucunda Talp Çalışkan 3 oy farkla dernek başkanlığına yeniden seçildi. Seçim sonrası her iki başkan adayıda birbirlerini kutlayarak başarılar dilediler.
 
   Akşam saat 18:00 de başlayan program, gece saat 24:00'e kadar devam etti.
Birlik ve Beraberlik gecesinin ardından bir açıklama yapan dernek yönetim kurulu üyesi Çetin Güney şunları belirtti: "Çok güzel bir gece yaşadık, gecenin yapıldığı Gaggenau ve çevresinde yaşayanlar çok güzel bir evsahipliği yaptılar, hepsine derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum, gecede emeği geçenlerden ve bağışta bulunan tüm hemşerilerimizden Allah razı olsun".
 
Yapılan seçim sonrası dernek yönetimine şu isimler seçilmiştir: Talip Çalışkan, Kıyasettin Yılmaz, Çetin Güney, Fırat Kara, Eyüp Gündüz, Eyüp Şimşek ve Recep Özyürek.
 
Haber:otlukbelican.com
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu haber 2842 defa okunmutur.

AVRUPADAN

ALMANYA TURAN SEVDALILARI İŞBAŞINDA

ALMANYA TURAN SEVDALILARI İŞBAŞINDA "ALMANYA TURAN SEVDALILARI" ADINA YAKIŞIR ÇALIŞMALAR YAPIYOR

AVRUPA OTLUKBELİ DERNEĞİ RAMAZAN MESAJI

AVRUPA OTLUKBELİ DERNEĞİ RAMAZAN MESAJI AVRUPA OTLUKBELİ DERNEĞİNDEN RAMAZAN AYI MESAJI
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010