Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ERZİNCAN'DA TOKİ KONUTLARI SATIŞA SUNULDU

ERZİNCAN'DA TOKİ KONUTLARI SATIŞA SUNULDU

Tarih 30 Mart 2013, 11:45 Editr

ERZİNCAN TAKSİM MAHALLESİNDE YAPILAN TOKİ EVLERİ SATIŞA SUNULDU

Erzincan Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi(TOKİ) arasında 2010 yılında imzalanan Kentsel Dönüşüm Projesi protokolü kapsamında yürütülen çalışmaların sonuna gelindi. 196 adeti 130 metrekare, 190 adedi ise 106 metrekare olan daireler için 04-26 Nisan tarihleri arasında başvurular yapılacak.

 

Taksim mahallesinde yapımı devam eden konutlar da incelemeler yapan Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, belediye başkan yardımcıları ve belediye yöneticileri çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Başkan Çakır: Taksim Mahallesinin 2010 yılının 9’ncu ayında belediyemiz ve TOKİ tarafından yapılan protokol çerçevesinde kentsel dönüşümü yapıldı. 16 ay gibi kısa zaman içerisinde öncelikle muvaffakatlar alınmak sureti ile alan eski konutlardan kurtularak bir yapım sahası haline getirildi. Bu süre bir rekordur. Türkiye’de bu kadar kısa sürede bu büyüklükteki bir mahallenin ve bu kadar yoğun yaşanan bir mahallenin dönüşlümü gerçekleştirilmemiştir. Geçen yıl Mayıs ayı sonunda atılan temele müteakiben Temmuz ayında başlatılan çalışmalar sonrasında 9 ay içerisinde Taksim Mahallesi konutları bu aşamaya gelmiş durumdadır. Bu yıl farklı bir uygulama yapılarak hem Erzincan’da sektörü rahatlatmak, hem de burayla ilgili beklentisi olan hemşehrilerimizin beklentilerini biran önce cevaplanmak üzere inşaatlar tamamlanmadan buranın halka arzı gerçekleştiriliyor. Bu konuda toki.gov.tr ve erzincan.bel.tr adreslerinden hemşehrilerimiz satış şartları ve satışla ilgili niteliklere ulaşabilirler. 386 adet konut halka arz edilecek. Bunlardan 196 tanesi 130 metrekarelik daireler iken, 190 tanesi de 106 metrekarelik daireler. Bunlardan konut edinmek isteyen hemşehrilerimiz, internet sitesinde belirtilmiş olan şartları taşımaları halinde Halk Bankası şubelerine yapacakları başvuru ile Taksim mahallesinde yükselmekte olan bu konutlardan yararlanma hakkına sahip olacaklar.

 

Çakır yaptığı açıklamada ayrıca Erzincan Taksim Mahallesi konutlarının 96 ile 120 ay arasında değişen taksit imkanları ile satışa sunulduğunu, konut fiyatlarının 92 bin ile 140 bin TL arasında olduğunu söyledi.

           
                    Erzincan Taksim Mahallesi TOKİ Konutları
      Nerede: Sebze Halinin kuzeyinde (100 m), Tren istasyonunun kuzey batısında (400 m) yer alıyor. 
    Fiyatlar Nasıl: Taksim mahallesi TOKİ konutlarında daire fiyatları m2 ve konum şartlarına göre değişiyor.
106 m2 (3+1) : 92.067,00 TL ve 115.025,00 TL olarak belirlenmiştir.
131 m2 (3+1) : 113.008,00 TL ve 141.188,00 TL olarak belirlenmiştir.
   Ödemeler: Çekilecek kura sonucunda evi alan kişi belirtilen fiyatların %10'unu veya  %15'ini veya %25'ini peşin ödeyecek geri kalan kısmını ise 9 yıl veya 10 yılda ödeme seçenekleri var. Ödenecek olan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın ocak ve temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez memur maaşlarına gelen zam kat sayıları oranında zam gelecektir ve ödenen taksit miktarı bu oranlarda değişecektir. Peşinatta ödenen yüzdelik kısım en az %10 olarak belirlenmiş.
    Müracatlar :  04 Nisan 26 Nisan 2013 tarihleri arasında Halk Bankasına 2 Bin TL yatırılarak yapılıyor. Kura sonucu ev çıkmaz ise müracatta ödenen 2 Bin TL 10 mayıs 2013 tarihinden itibaren geri ödeniyor.

 

otlukbelican.com

Bu haber 3216 defa okunmutur.

YAŞAM

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI GELENEKSEL HALE GELEN ERZİNCAN'IN RENKLİ RAMAZAN AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR. DÖRTYOL VE ÇEVRESİ İFTARDAN SONRA GÜND...

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN KURALLAR DEĞİŞTİ. İLK GEÇİŞ HAKKI ARAÇLARIN DEĞİL "İNSANLARIN"
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010