Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
İSTANBUL'DA OTLUKBELİ BİRLİK GECESİ YAPILDI

İSTANBUL'DA OTLUKBELİ BİRLİK GECESİ YAPILDI

Tarih 24 Mart 2013, 14:39 Editr

OTLUKBELİ VE KÖYLERİ BİRLİK GECESİ İSTANBUL'UN SANCAKTEPE İLÇESİNDE YAPILDI

Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği, Otlukbeli Belediyesi ve Otlukbeli Kaymakamlığının düzenlemiş oldukları "Otlukbeli ve Köyleri Birlik Gecesi" İstanbul'da gerçekleştirildi.

    23 Mart 2013 cumartesi akşamı Sancaktepe ilçesine bağlı Sarıgazi semtindeki Semazen düğün salonunda yapılan Birlik Gecesi Tempo Tv ekranlarından canlı olarak yayınlandı. Geceye İstnbul'da yaşayan Otlukbeli ve çevre köylerin nüfuslarına kayıtlı ailelerin yanısıra Erzincan ve Otlukbeli'nde yaşayan ailelerde katıldılar. Katılımın büyük olduğu gecede çoğunluğunun İstanbul'da yaşayan Umurlu, Boğazlı, Avcıçayırı ve Ördekhacı'lı ailelerin oluşturması dikkat çekiciydi. İlçe merkezine bağlı tüm köylerin ve Otlukbeli'lilerin bir araya geldiği geceden çıkan en önemli mesaj ise "Birlik Olunması gerektiği" oldu. Geceye Erzincan İl protokolünden kimsenin katılmaması ise dikkat çeken diğer bir ayrıntı oldu.
    Gecenin sonuna doğru yapılan çekilişte Otlukbeli Gençlik Sporun 5-10 ve 24 numaralı formaları çekilen kura ile talihlilerine hediye edildi. Erzincan bakırının üzerine yapılmış olan Otlukbeli tablosu ise Yüksek öğrenim Derneğine yapılan bağışlar neticesinde en son bağışçı olarak bağış yapan Umurlu Köyü Derneğine verildi ve Dernek yönetimi bir kez daha jest yaparak tabloyu geri hediye ettiler.
   Gecede açılış konuşmasını Yüksek Öğrenim Dernek başkanı Selçuk Tektaş yaptı. Açılış konuşmasının ardından Otlukbeli Belediye Başkanı Abdullah Altundal ve Otlukbeli İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin birer konuşma yaptılar.
Programın ilerleyen saatlerinde ise Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel'de birer konuşma yaptılar. 
    Yapılan konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Otlukbeli ilçe Kaymakamı Hüseyin Tekin'e, İl Genel Meclis üyesi Recep Gündüz, Çekmeköy Belediyesi Müdürlerinden Sadrettin Karaaslan'a, İl Genel Meclis üyesi Medain Öztürk ve Otlukbeli'li iş adamı Cüneyt Coşkuner'e ise Yüksek Öğrenim Dernek Başkanı Selçuk Tektaş tarafından plaketleri verildi. 
    İstanbul'da yapılan geceye birçok siyasetçinin yanısıra, tüm dernekler yönetim kurulları ile birlikte katıldılar. Erzincan Otlukbeli'liler Derneği, İstanbul Otlukbeli'liler derneği, Avrupa Otlukbeli'liler Derneği, Avcıçayırı Köyü derneği, Yeniköy Köyü derneği, Küçük Otlukbeli Köyü Derneği, Otlukbeli Gençlik Spor Kulübü derneği, Başçavuşoğulları vakfı, Karadivan Köyü derneği, Yeşilbük köyü derneği, Ördekhacı Köyü Derneği, Boğazlı Köyü derneği ve Umurlu köyü derneği yönetim kurulları ile birlikte geceye katıldılar
 
YÖRESEL TİYATRO ve HALK OYUNLARI
    Otlukbeli lisesi öğrencileri tarafından Zamane Gençliği adlı skeç canlandırıldı  Fırat aktaş. Emre Sağlam ve Emrah Ak tarafından başarı ile sergilenen oyun alkış aldı. Tiyatro gösterisinin ardından ise Halk oyunları ekibi sahne aldı İlçe halkoyunları ekibinin gösterilerini Adem Arduç, Hamdi Özcan, Savaş Güngör, Hakan Özyürek ve Şafak Saygı'dan oluşan ekip sergiledi.
Aynur Güneş, Erzin Can, Havanur ve Mustafa Uğur gecede sahne alan sanatçılar oldular. Saat 18:30'da başlayan program, 22:30'da sona erdi.
 
 
 
otlukbelican.com

Bu haber 4038 defa okunmutur.

OTLUKBELİ GENEL

BAŞKAN TEKTAŞ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN TEKTAŞ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ YUSUF TEKTAŞ İLÇE MERKEZİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

OTLUKBELİ GENÇLİK İFTARDA BULUŞTU

OTLUKBELİ GENÇLİK İFTARDA BULUŞTU OTLUKBELİ GENÇLİK İFTAR SOFRASINDA.
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010