Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
OSMAN DEMİRDÖĞEN İLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

OSMAN DEMİRDÖĞEN İLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Tarih 12 Temmuz 2012, 19:37 Editr

ABİGEM DİREKTÖRÜ Prof. Dr. OSMAN DEMİRDÖĞEN ETSO VE KOSGEB DESTEKLERİ KAPSAMINDA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİYOR.

    Erzincan'daki girişimcilerin, yeni iş kurma fikirleri ve yeni projeleri olanların desteklenmesi ve ticari hayatta daha başarılı, bilgili ve olasılıklara daha hazırlıklı olmaları için  "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" başlatıldı. Bu eğitimler Erzincan Ticaret ve Sanayi odası, Esnaf Sanatkarlar Odası ve Üzümlü ilçesinde çeşitli gruplar halinde veriliyor.   

      Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) , KOSGEB destekleri kapsamında yeni iş kurma fikri olan girişimcilerin desteklenmesine yönelik olarak, Girişimcilik Desteği başlığı altında uygulamalı girişimcilik eğitimini başlattı. Yaşanan krizler, zaman zaman daralan ekonomi, iş fırsatlarının azlığı ve deneyimli işgücünün artık profesyonel iş hayatlarından sonra kendi işlerini kurma ve patron olma istekleri, aynı zamanda ülke kapasitesinin ve potansiyelinin çok uygun şartlar içermesi, girişimcilik olgusunun ve döngüsünün ilerlemesine, gelişmesine ve hızla yol almasına neden olurken, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, İstihdamın artırılması, Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi için önemli bir adım atıldı. Konu ile ilgili olarak detaylı bilgi veren ETSO Başkanı Aydın Yalvaç; “Özellikle de küçük ölçekli işletmelerin kurulmasının istihdama olan katkısı göz ardı edilmemelidir. Yeni kurulacak işlere, iyi fikirlere, neyi nasıl ne zaman yapmalıyız sorularının cevabına günden güne ihtiyaç artmıştır. Bu amaçla Odamız tarafından hazırlanarak Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen projemiz, KOSGEB Erzincan Hizmet Merkez Müdürlüğü’nün işbirliği ile 02 – 24 Temmuz 2012 tarihleri arasında ve toplam 72 saat sürecek 2 grup halinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. Girişimci adaylarının kuracakları işletmelerin daha uzun ömürlü ve verimli olmalarını sağlamak, karşılaşabilecekleri sorunları önceden tahmin edip ona göre çözüm üretmelerini sağlamak, hatalı iş kurmalarını engellemek ve iş planına dayalı bir işletme yönetimine geçişlerini sağlamak, eğitimin başlıca amaçlarını oluşturmaktadır.
 

      Girişimcilik eğitim Programı ile bir iş yerinde çalışıp ta kendi işini kurmak isteyen ve mevcut olan işini geliştirmek ve rekabet gücünü artırmak isteyen, yeni arayışlar içinde olan, yeni atılımlar yapmak isteyen, cazip görünen iş fırsatlarını değerlendirip yeni pazarlara girmeyi hedefleyen KOBİ’lere ve girişimcilere rehber olabilmektir” dedi

 

Bu haber 2817 defa okunmutur.

YAŞAM

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI GELENEKSEL HALE GELEN ERZİNCAN'IN RENKLİ RAMAZAN AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR. DÖRTYOL VE ÇEVRESİ İFTARDAN SONRA GÜND...

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN KURALLAR DEĞİŞTİ. İLK GEÇİŞ HAKKI ARAÇLARIN DEĞİL "İNSANLARIN"
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010