Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ÇAYIRLI ADLİYESİ'DE KAPATILIYOR

ÇAYIRLI ADLİYESİ'DE KAPATILIYOR

Tarih 23 Haziran 2012, 19:58 Editr

YILLAR ÖNCE KAPATILAN OTLUKBELİ ADLİYESİNİN ARDINDAN ÇAYIRLI ADLİYESİ DE KAPATILIYOR.

8 İLÇEYE 3 ADLİYE

    Erzincan'ın ilçelerinden Tercan, İliç ve Refahiye dışında adliye binası kalmadı! Son uygulamalarla birlikte Çayırlı, Kemah ve Kemaliye adliyeleri de kapatılarak, adli vakalarla ilgili mahkemeler için vatandaşlar en yakınlarındaki adliyelere yönelecekler. Bu uygulamayla Otlukbeli ve Çayırlı ilçeleri Tercan adliyesine, Kemah ve Üzümlü ilçeleri Erzincan adliyesine, Kemaliye ilçesindeki vatandaşlarımız ise iliç veya Malatya'nın Arapgir ilçesine başvuracaklar! Çayırlı, Üzümlü, Kemah ve nihayet Kemaliye adliyesi de sessizliğe büründü. 14. yüz yılda bile kadılık olan Eğin (Kemaliye)'de, Bölge İstinaf Mahkemesi kurulmuş; cumhuriyet ile birlikte Adliye teşkilatı kurulmuş olan Kemaliye'nin adliyesi de ne yazık ki kapandı.

OTLUKBELİ VE ÇAYIRLI TÜM KÖYLERİYLE BERABER TERCAN'A GİDECEK

    Yıllar önce Otlukbeli Adliyesinin kapanması sonucunda en yakın yer olan Çayırlı adliyesine giden Otlukbeli ilçe merkezi ve köyleri artık bu imkanı da bulamayacak. Otlukbeli İlçe merkezine yaklaşık olarak 75 Km uzaklıktaki Tercan Adliyesi artık Otlukbeli'lileri bekliyor. Otlukbeli'lilerin en büyük sıkıntısı ulaşımda olacak. Tercan ilçesinin Ulaşım güzergahına ters oluşu bir haylı sıkıntılı ve masraflı olacağı kaçınılmaz. Birde Otlukbeli'nin köylerini ele alırsak daha zor şartlar ortaya çıkıyor. Otlukbeli'ne bağlı Avcıçayırı veya Boğazlı köyünden bir kişi basit bir adli sicil kaydı alması için sabah 5'ten önce Otlukbeli'ne gelmesi gerekiyor, ordan Mercan'a, oradanda Tercan'a giderek işlemini yapması ve aynı şekilde geri dönmesi gerekiyor, yani bir işlem için 6 kez araç değişmesi gerekiyor.

KAVGA ETMEYENE ADLİYE YOK

     "Adliye kurumunun kalması için sürekli adli olayların mı olması gerekiyor?" diye sorgulayan vatandaşların bu tepkilerine CHP Erzincan milletvekili Dr Muharrem Işık da destek verdi. Adliye teşkilatları gibi belde belediyelerinin de kapatılacak olmasına en yüksek perdeden karşı çıktıklarını dile getiren Dr Işık, "İlçelerimizdeki Askerlik Şubeleri kapatıldı.

     Şimdi de Kemah, Kemaliye ve Çayırlı adliyeleri kapatıldı. Otlukbeli ilçemizde zaten adliye yoktu. Üzümlü adliyesi ise kapatılmıştı. Yolları duble  yaptınız diye adliyeleri kapatmanız mı gerekiyor? Nasılsa yollarımız var artık, vatandaş için adliyenin uzak olması önemli değil mantığıyla mı hareket edeceksiniz? Bu mantığı anlamakta zorluk çekiyorum.

      Üzümlüleri, Kemahlıları Erzincan'a, Otlukbeli ve Çayırlıları Tercan'a, Kemaliyelileri de Malatya'nın Arapgir ilçesine gönderiyorsunuz. O vakit Otlukbeli'ni Bayburt'a, Kemaliye'yi de Malatya'ya bağlayıp kurtulun!" dedi. Önemli kamu  kurumlarının kapatıldığı, fabrikaların satıldığı Erzincan'da göçün nasıl engellenebileceğine ilişkin soruların muhatap bulamadığı bir zamanda olduklarını dile getiren vatandaşlar, "İşlerimizi kolaylaştırması beklenen devletimizin yokuşa sürmesine artık bir anlam veremiyoruz!" diyerek,  Erzincan'a ancak Erzincanlıların sahip çıkabileceğini; AK Parti Erzincan milletvekili Sebahattin Karakelle ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da sessiz kalmalarına ya da bu durumu kabullenmiş olmalarına bir anlam veremediklerini dile getirdiler

  

Bu haber 3617 defa okunmutur.

İLÇELERDEN

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ŞEHİTLER DİYARI OTLUKBELİ'DE, 18 MART ŞEHİTLERİ TÖRENLERLE ANILDI.

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010