Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
TERCAN MYO TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATIYOR

TERCAN MYO TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATIYOR

Tarih 13 Haziran 2012, 19:44 Editr

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİNE BAĞLI TERCAN MESLEK YÜKSEK OKULUNA ÇOK ÖZEL BİR BÖLÜM AÇILDI

    Tercan Meslek Yüksek Okulu gelişimini hızla sürdürüyor.   332 öğrencinin 6 programda eğitim gördüğü Yüksek okulda Sosyal Hizmet ve Danışmanlık bölümünün de açılmasıyla bölüm sayısı 7’ye yükseldi.
      Mevcut programları devam etmekte olan Su ürünleri, Büro Asistanlığı ve sekreterliği, Bilgisayar teknolojileri,     Muhasebe ve vergi, Elektrik ve Enerji,  Halkla ilişkiler ve Tanıtım programına sosyal hizmet ve danışmanlık programının ilave olmasıyla Tercan MYO hem öğrenci kontenjanı, hem de öğretim üyesi sayısı ile güçlenmiş oldu. Daha önce açılan Halkla ilişkiler ve Tanıtım Programına 2012/2013 eğitim öğretim yılında öğrenci alınması planlanmakta iken Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Programına ise 2013/2014 öğretim yılında öğrenci alınacak.

          
              SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK BÖLÜMÜ İLK VE TEK OLARAK TERCAN  MYO'DA AÇILDI
    Tercan MYO Müdürü Mehmet Rızvanoğlu, Erzincan Üniversitesinin teklifiyle Yüksek Öğrenim Kurumu(YÖK) tarafından onaylanan ve Ön lisans düzeyinde normal (Örgün) eğitim olarak Türkiye’de ilk ve tek olan Sosyal Hizmet ve Danışmanlık bölümünün açılarak hem Erzincan’da, hem de Tercan’da bir ilk olarak faaliyete başladığını belirterek,”Son yıllarda hem kamu sektörü,hem de özel sektörün ‘Sosyal çalışmacı’ talepleri artmakta. Buna karşılık olarak  hiçbir sosyal hizmet ön lisans programı açılmamaktadır. Bunlara ek olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nda bu alandaki birçok kadro boş kalmaktadır. Bu durum Sosyal Hizmet Programlarına ihtiyacı artırmış ve Tercan MYO bu ihtiyacı gidermede ilk adımı atmıştır. Bu program ülkemizdeki üniversitelerde ön lisans düzeyinde sadece Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde bulunmaktadır. Açılan programın ön lisans düzeyinde örgün eğitimi mevcut değildir. Bu sebeple Tercan MYO söz konusu programda örgün eğitim almak isteyen adaylar için bir avantaj meydana getirmiştir. Bu bölümden mezun olan öğrenciler Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi gibi birçok büyük üniversiteye dikey geçiş yapma hakkına sahip olacaktır. Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Programı ile birlikte Tercan MYO’ndaki bölüm sayısı 7’ye,akademik personel sayısı16 kişiye yükselmiştir. Ayrıca Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programının da 2012/2013 eğitim yılı için öğrenci alımı yapılacaktır Bu sayede önümüzdeki sezon 332 olan öğrenci sayısının 500’ün üzerine çıkması planlanmaktadır” diye konuştu.

Bu haber 5544 defa okunmutur.

İLÇELERDEN

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ŞEHİTLER DİYARI OTLUKBELİ'DE, 18 MART ŞEHİTLERİ TÖRENLERLE ANILDI.

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010