Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
OTLUKBELİ'Lİ İŞ ADAMININ İSVİÇRE'DEKİ BAŞARISI

OTLUKBELİ'Lİ İŞ ADAMININ İSVİÇRE'DEKİ BAŞARISI

Tarih 23 Nisan 2012, 13:48 Editr

21 YIL ÖNCE DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ TOPRAKLARDAN AYRILIP İSVİÇRE'YE GİDEN BAŞARILI İŞ ADAMININ ÖYKÜSÜ

İsviçre'nin Buckten kentindeki Sıla Entegre Et Tesisleri'nin sahibi Otlukbeli'li Suat Şahin, İsviçre'ye cebinde bir haftalık haçlıkla gittiğini, ancak helal et konusundaki boşluğu görerek ticarette başarıyı yakaladığını söyledi.
 
   İsviçre'de yaşayan Türkler ülke ekonomisinde gittikçe söz sahibi oluyorlar. Erzincan'dan 21 yıl önce İsviçre'ye giden Suat Şahin (41) kurduğu Sıla Entegre Et Tesisleri ile adım attığı iş dünyasında kısa sürede başarıyı yakaladı. Yaklaşık 4 yıl önce kurulan firmanın Buckten kentindeki tesislerinde aylık 170 ton et ve et ürünü üretiliyor. 13 bin metrekare alan üzerinde kurulu ve 30 kişinin çalıştığı tesisin yıllık cirosu 24 milyon İsviçre Frangı. Firmanın sahibi Erzincanlı Suat Şahin, helal ürünleriyle sektörde büyümeye devam edeceklerini dile getirdi. İsviçre'ye kendine sadece bir hafta yetecek kadar cep harçlığıyla geldiğini belirten işadamı Suat Şahin, Türklere ticarete girme konusunda cesur davranmalarını tavsiye etti.  İşadamı Suat Şahin şunları söyledi: “İsviçre'de helal et konusunda bir boşluk vardı. Fizibilite çalışması yaparak bu sektöre girmeye karar verdik. Bu işe hem ticaret, hem hizmet anlayışı ile girdik. Şu anda da İsviçre'deki bütün Müslümanlara cevap verebilecek kapasiteye geldik. Talep oranında helal et üretebiliyoruz. Bizim ürünlerimizin özelliği tüm üretim aşamasının kontrolümüz altında olması. Kendi çiftliğimiz var. Yani biz çayırdan mutfağa kadar gidiyoruz. Dışarıdan et almıyoruz. Sadece baharatlar dışarıdan geliyor. Kesimler yapılmadan önce hayvanlar ve kesimden sonra etler veteriner kontrolünden geçiyor. Hijyen kurallarına tam olarak uyuyoruz. İsviçre'de dönere rağbet her geçen gün artıyor. İsviçreliler döneri iyice tanımaya ve kaliteden anılmaya başladılar. Daha önce şişe dizilen etleri döner diye yiyebiliyorlardı. Ama artık alternatifler çok. Kaliteli olanla olmayanı ayırt edebiliyorlar. Bu yüzden döner üreticisi olarak kalite, hijyen ve lezzete önem vermek zorundayız.

TİCARETTE CESARETLİ OLUNMALI

   Erzincanlı İşadamı Suat Şahin, “Ticaretin onda dokuzu cesaret. Ama Avrupa'da kurallara tam olarak uymak büyük önem taşıyor. Ben İsviçre'ye gelirken cebimde bir hafta yetecek bir para vardı. Babamızın evlerini, arsalarını satıp gelmedik. Amacım; aylıklı bir işe girip biraz para kazandıktan sonra geri dönmekti. Sonra cesaretle bu işe girdik. Kaybedersek ceketimizi alıp memlekete geri döneriz. Türklere tavsiyem, güzel projelerle korkmadan ticarete atılmalarıdır.” şeklinde açıklamada bulundu

Bu haber 2678 defa okunmutur.

AVRUPADAN

ALMANYA TURAN SEVDALILARI İŞBAŞINDA

ALMANYA TURAN SEVDALILARI İŞBAŞINDA "ALMANYA TURAN SEVDALILARI" ADINA YAKIŞIR ÇALIŞMALAR YAPIYOR

AVRUPA OTLUKBELİ DERNEĞİ RAMAZAN MESAJI

AVRUPA OTLUKBELİ DERNEĞİ RAMAZAN MESAJI AVRUPA OTLUKBELİ DERNEĞİNDEN RAMAZAN AYI MESAJI
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010