Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
MERCAN'LI ÖĞRENCİLERE FETİH 1453 COŞKUSU

MERCAN'LI ÖĞRENCİLERE FETİH 1453 COŞKUSU

Tarih 22 Mart 2012, 15:55 Editr

MERCAN'LI ÖĞRENCİLER ERZİNCAN'DA SİNEMA KEYFİNİ "FETİH 1453" İLE YAŞADILAR

    Erzincan Valiliği koordinesinde Mercan Belediyesi tarafından yürütülen ve SODES kapsamında finanse edilen proje ile Mercan'daki öğrenciler sinema ile tanışma fırsatı buldu.

   Projenin amacının sinemanın bulunmadığı Mercan'da öğrencilerin bu ihtiyacını karşılamak olduğu belirtildi.Mercan Belediyesi tarafından yürütülen 'Mercan'lı öğrencilere Okuma Fırsatı' projesi dahilinde Mercan İlköğretim ve Ahmet Yesevi İlköğretim okulu 8 sınıflarında öğrenim gören 40 öğrenci son günlerde gösterime girdiği andan itibaren gişe rekorları kıran 'Fetih 1453' adlı sinema filmini büyük bir keyifle izleme mutluluğunu yaşadılar. Erzincan merkezde Esin Sinema salonunda gösterimde olan 'Fetih 1453'filmini izleyen öğrenciler, bu tür etkinliklerin daima olmasını istediler.
      Sinemaya giden öğrencilere organizasyon tarafından su, soğuk içecek ve patlamış mısır gibi ikramlarda sunuldu. Film sonunda salonda bulunan öğrenciler filmin bitiminde hep birlikte 'İnanmak başarmanın yarısıdır' deyip alkışladılar. Öğrenciler Mercan Belediye Başkanı Yusuf Sürmen'e kendilerine böyle bir imkan sunduğu için teşekkür etiler.
      Öğrenciler Mercan Belediyesine ait araçlarla sinema salonuna getirilip film bittikten sonra da tekrar servislerle Mercan'a getirilerek  okullarına bırakıldı.
                     ÇOCUKLARIN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE KATKI 
     Mercan Belediye Başkanı Yusuf Sürmen,öğrencilerin sinemaya götürülmesi konusunda yaptığı açıklamada,"Belediyemizin yürüttüğü 'Mercan'lı Gençler Okuma Fırsatı' projesinde  sosyal etkinlik olarak Mercan'dan il merkezine  dershaneye giden 40 öğrencimizi sinemaya götürdük. Erzincan Valiliği Sodes projeleri kapsamında çocuklarımızın çoğu ilk defa sinemaya gitme keyfini yaşadılar. 'Fetih 1453' filmi ile de öğrencilerimiz derslerde gördükleri tarihi belgelerini bu vesile ile bir nebze de olsa geliştirmiş oldular.Bu hizmet çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine katkı sağladı. Çocuklara ne kadar çok yaşantı sunulursa öğrenme o kadar hızlı ve kalıcı olacaktır. Bu tür sosyal aktivitelerin ilerleyen günlerde tekrar edilmesini planlamaktayız" dedi.

Bu haber 2349 defa okunmutur.

İLÇELERDEN

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

OTLUKBELİ'DE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ŞEHİTLER DİYARI OTLUKBELİ'DE, 18 MART ŞEHİTLERİ TÖRENLERLE ANILDI.

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU

ÇAYIRLI'YA 18 MİLYONLUK ÖĞRENCİ YURDU ÇAYIRLI KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010