Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

Tarih 16 Nisan 2019, 23:27 Editör

ERZİNCAN'DA STANTLAR AÇILDI, HER İLÇE KENDİ TANITIMINI YAPIYOR

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonu ile Erzincan’da kutlamalara başlandı. 
 
Turizm Haftası kutlamaları Erzincan'da Belediye Kültür Evi arkasında düzenlenen etkinliklerle başladı. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ile başlayan programa Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetlinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, 15 - 22 Nisan tarihleri arasında tüm yurtta kutlanan Turizm Haftasının Erzincan’da da çeşitli etkinlikler ile kutlandığını vurgulayarak; Bacasız sanayiye turizm denilmesindeki en büyük etkenin, turizmi gelişmiş ülkelerin, sanayisi gelişmiş ülkeler kadar maddi girdi sağlamasından kaynaklandığını dile getirdi.
 
Ardından söz alan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan’ın Turizm yönünden 12 ay boyunca kullanılabilecek bir şehir olduğuna vurgu yaparak “Erzincan’ın tanıtımı noktasında elimizden gelenin en iyisini yaparak yılın 12 ayında buraya iç turizmi ve dış turizmi destekleyecek etkinlikler yapmayı Yerel Yönetim olarak planlamaktayız” dedi.
 
Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş ise konuşmasında Erzincan’ın turizm potansiyeline değinerek, doğa sporlarının ve doğa turizminin öncüsü olma yolunda önemli adımlar atıldığına vurgu yaptı. Konuşmasını sürdüren Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, “Turizm Haftası münasebetiyle düzenlediğimiz etkinliğe bu yoğun katılımı görmüş olmanın memnuniyetini yaşıyorum. 9 Şubat'ta Turizm Bakanımızı ilimizde ağırlayarak, Erzincan'ın tüm dinamiklerini bir araya getirdik. Bu dinamiklerimizi Erzincan’ın ortak paydasında buluşturarak hep birlikte bir hareket başlattık. Doğu ekspresi ile Çaltı istasyonuna kadar gittik, Erzincan'da yapılabilecek tüm doğa sporlarını güzergah boyunca bizzat yerinde gördük. Doğa sporu yapan, bu spora ilgi duyan hem federasyonların hem kulüplerin Türkiye çapındaki temsilcilerini de ilimizde ağladık. Bütün tarafları bir araya getirdik ve bir kere daha bizim zaten bildiğimiz Erzincan'ın Doğa sporlarının başkenti olduğu gerçeğini Tüm Türkiye'nin gündemine taşıdık.  Sadece 1 dakikalık bir tren görüntüsü İliç boğazına girerken 15 milyon defa izlendi. Bütün Türkiye'de çok olumlu geri dönüşleri oldu. Gençlik Spor Bakanlığımızdan aldığımız destek ile 12 milyon liralık bir yatırım planlıyoruz. Erzincan’a turizm için gelen bir grup, 6 gün boyunca Yamaç Paraşütü, At Safari, Rafting, Kano, Kayak, At Safari, Motocross, Off Road, Bisiklet, Trekking, Dağcılık, Kampçılık olmak üzere toplam 16 ayrı doğa sporunu yapabilecek. Erzincan insanının fert fert ayrı ayrı kulüp kulüp yaptığı bu organizasyonları Valiliğimiz bünyesinde bir araya getirdik. Son 2 ay içerisinde hem İstanbul'da hem Antalya'da iki ayrı fuara arkadaşlarımızın iştirakini sağladık. Çok olumlu geri dönüşler aldık. 12 ayrı tur şirketimiz var tur şirketlerinide işe dahil ederek İl Özel İdaremiz şirketi bünyesinde bu Erzincanlı kardeşlerimizi bir araya getirip bütün Türkiye'ye Erzincan'ın turizm potansiyelini tanıtma niyetindeyiz” dedi
 
Yapılan konuşmaların ardından Erzincan Belediyesine ait Halk Oyunları ekibi ile mehter takımının gösterisi yapıldı. Daha sonra 8 ilçe kaymakamlığı ve belediye tarafından ilçelerin turizm değerlerinin tanıtıldığı stantları gezen Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş,  Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve beraberindeki protokol mensupları ilçelerin sahip olduğu yöresel ürünleri inceledi ve yöresel lezzetlerden tattılar.

Bu haber 325 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÜLTÜR SANAT

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN! TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIZ.

ALİ YÜCEL'İN 30 YILLIK OTLUKBELİ SEVDASI

ALİ YÜCEL'İN 30 YILLIK OTLUKBELİ SEVDASI ALİ ÖĞRETMEN UNUTAMADIĞI OTLUKBELİ'Nİ 30 YIL SONRA ŞİİRİYLE ANLATTI
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010