Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN AŞURE İKRAMI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN AŞURE İKRAMI

Tarih 29 Eylül 2018, 23:37 Editr

ERZİNCAN ÜLKÜ OCAKLARI AŞRE İKRAMINDA BULUNDU

Muharrem Ayı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında 2 bin kişilik aşure ikramında bulunan Erzincan Ülkü Ocakları başkanı Vasfi Karatepe, Kerbela’nın bize öğrettiği en büyük mesaj Birlik, beraberlik ve kardeşlik olmalıdır dedi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen Aşure ikramı programına Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan İl Başkanı Sakin Sönmez, Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Vasfi Karatepe, Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan Merkez İlçe Başkanı Salih Aksu, Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ayaz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Vasfi Karatepe aşure ikramı sonrası yaptığı açıklamada, ‘’Muharrem Ayı içerisinde İslam tarihi içerisinde çok önemli olayların olması yanı sıra, Peygamber Efendimizin Cennet Çocuklarının Efendilerinden diye övdüğü torunlarından biri olan Ha. Hüseyin Efendimizin de şehit edildiği Kerbela olayının yaşandığı bir aydır. Kerbela olayı bütün Müslümanların kalplerini birleştirerek tek bir vicdana dönüştürmelidir dedi.7

Kerbela’nın bize öğrettiği en büyük mesaj Birlik, beraberlik ve kardeşlik olmalıdır diyen Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Vasfi Karatepe,  Eğer bu mesajı doğru okuyup anlamazsak, hayatımızda tatbik etmezsek eğer İslam coğrafyasına hüznün ve matemin en acılı hikayeleri yaşanmaya devam edecektir. Bu davayı yok etmek isteyen günümüz yezitleri fırsat bulduklarında nasıl kahpelik edeceklerini 12 Eylül’de, 15 Temmuzda göstermişlerdir. Bu sebepten dolayıdır ki Türk-İslam davasının yılmaz bekçileri olarak Kerbela’da yaşananları anlamalı ve İslam Sancaktarlığı için gereken dersleri çıkarmalıyız. Hz. Hüseyin efendimiz gibi doğrunun, adaletin ve hakkın yanında sürekli mücadelemizi sürdürmeliyiz.

 Kerbela Şehitlerini rahmet ve minnetle anıyor, Muharrem ayında yapılan ibadetlerin ve tutulan oruçların kabul olmasını yüce Allahtan niyaz ediyorum.’’ dedi.

Bu haber 422 defa okunmutur.

KÜLTÜR SANAT

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN! TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIZ.

ALİ YÜCEL'İN 30 YILLIK OTLUKBELİ SEVDASI

ALİ YÜCEL'İN 30 YILLIK OTLUKBELİ SEVDASI ALİ ÖĞRETMEN UNUTAMADIĞI OTLUKBELİ'Nİ 30 YIL SONRA ŞİİRİYLE ANLATTI
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010