Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

ERZİNCAN DÖRTYOL'DA CUMA NAMAZI

ERZİNCAN DÖRTYOL'DA CUMA NAMAZI

Tarih 14 Temmuz 2018, 23:01 Editr

ERZİNCANLILAR DEMOKRASİ NÖBETİ TUTTUKLARI MEYDANDA CUMA NAMAZI KILDILAR

15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmasına, unutturulmasına ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine izin verilmemesi adına Erzincan'da düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Erzincanlılar demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Cumhuriyet Meydanı’nda Cuma namazını kıldılar.

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin tarafından kıldırılan ve Erzincan Vali Vekili Sayın Dede Musa Baştürk, Erzincan Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yüzlerce vatandaşın meydanda biraraya gelerek saf tuttuğu Cuma Namazında hain darbe girişimi esnasında uğradıkları saldırı sonucu hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin Cuma namazında verdiği vaazda üzerinde yaşadığımızın vatanın sadece bir toprak parçasından ibaret olmadığını belirterek, vatanın ecdat diyarı ve Şehitlerimizin emaneti olduğuna dikkat çekti.

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin vaazının devamında; “15 Temmuz gecesi, sabaha kadar okuduğumuz salalar, getirdiğimiz tekbirler, tesbihat ve yakarışlar, dünyanın dört bir tarafından milletimizin selameti için el açıp yalvaran mümin kardeşlerimizin dualarıyla birleşti. Milletçe tek yürek, yekvücut meydanlara aktık. Birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize karşı girişilen hain saldırıya hep birlikte dur dedik. İmanımızdan ve vatan aşkımızdan aldığımız o muazzam ruhla hain emelleri boşa çıkardık. Feraset, basiret ve sekînetimizle büyük bir felaketin eşiğinden döndük.

15 Temmuz gecesi maruz kaldığımız işgal girişimi din kisvesine bürünmüştü. Suret-i haktan görünen ama batıla hizmet eden FETÖ Terör Örgütü, imanımızı, ahlaki hassasiyetimizi, peygamber sevgimizi, zekât ve sadakamızı, kurbanlarımızı hâsılı tüm dini değer ve kavramlarımızı istismar etti. Kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin geleceğine kast etti.

Bu hainler, evlatlarımızı ailelerinden kopararak yüreklerinden vatan sevgisini, ümmet şuurunu söküp atmaya kalktı. Barış ve ıslah adı altında dini duyguları sömürerek aslında insanımızı bir güvensizlik girdabına sürükledi. Hâlbuki Peygamberimiz (s.a.s)’in ifadesiyle “Müslüman, elinden ve dilinden diğer Müslümanların güvende oldukları kişidir. Mümin, canları ve malları hususunda insanların kendisinden emin oldukları kişidir.”

Bizim bir tek harfi bile değişmemiş kitabımız, hayatı bütün berraklığıyla bilinen Peygamberimiz, temel ilkeleri apaçık ortada olan bir dinimiz vardır. Rüyalarla, gizemlerle, sinsi planlarla bu dine aykırı sözde İslamî bir dünya kurgulamaya çalışanlar asla muvaffak olamayacaktır. Unutulmamalıdır ki, Allah ve Rasulü’nü anarak kirli emelleri uğruna dinimizi istismar edenlerin sonu daima hüsrandır. Bu hüsran onları dünyada zillet, ahirette ise azap olarak yakalayacaktır.” dedi.

-“15 TEMMUZ’U BİR DAHA YAŞAMAMAK İÇİN BİZLERE DÜŞEN HAKİKATİ ŞAHISLAR ÜZERİNE BİNA ETMEMEKTİR”

Konuşmasının devamında 15 Temmuz’u bir daha yaşamamak için din gibi yüce bir hakikatin şahıslar üzerine bina edilmemesi gerektiğini belirten Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, “Aklımızı, irademizi, vicdanımızı sorgulamaksızın bir başkasına teslim etmemektir. İslam’ı sahih kaynaklarından, iyi niyetli ve güvenilir ellerden öğrenmektir. Kur’an-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimizin sünneti seniyyesi rehberliğinde yaşamaktır. Sahabe neslinden günümüze kadar Müslümanların büyük çoğunluğunun üzerinde yürüdüğü mutedil yolun dışında kalan bütün anlayışların sırat-ı müstakimden sapma anlamına geldiğini bilmektir. Bizi Allah’a kulluk yerine kendine kul olmaya çağıranlara itibar etmemektir. Yüzyıllar boyunca topraklarımızda oluşan ve dini hayatımızı ayakta tutan Anadolu irfanına sahip çıkmaktır.” diye konuştu.

Yere serilen halılar üzerinde saf tutan Erzincanlılar namaz sonrası Erzincan Vali Vekili Sayın Dede Musa Baştürk, Erzincan Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş ve beraberindeki protokol mensupları meydanda vatandaşla görüşerek, Cuma tebriklerinde bulundular.

Bu haber 530 defa okunmutur.

YAŞAM

OTLUKBELİLİ KIBRIS GAZİSİNE ONUR ÖDÜLÜ

OTLUKBELİLİ KIBRIS GAZİSİNE ONUR ÖDÜLÜ KIBRIS GAZİSİ KAZIM KOTAN EN GÜZEL ÖDÜLÜNÜ ALDI.

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI

ERZİNCAN'DA COŞKULU RAMAZAN AKŞAMLARI GELENEKSEL HALE GELEN ERZİNCAN'IN RENKLİ RAMAZAN AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR. DÖRTYOL VE ÇEVRESİ İFTARDAN SONRA GÜND...
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010