Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
TANAP'TAN OTLUKBELİ'NE BAL GİBİ PROJE

TANAP'TAN OTLUKBELİ'NE BAL GİBİ PROJE

Tarih 13 Haziran 2018, 16:21 Editr

40 KADIN ÇİFTÇİYE 780 BİN LİRALIK PROJE

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında Erzincan’a çeşitli alanlarda hibe desteği geliyor. TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında TANAP Boru Hattı güzergâhı üzerindeki Erzincan’da Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında hazırlanan projelere %95 hibe alıyor. Bu kapsamda  Otlukbeli Kaymakamlığı ve Otlukbeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yürüttüğü projelere TANAP’tan tam destek geldi.
 
            Kaymakamlığın TANAP’a sunduğu 780 Bin TL’lik “Bal Gibide Olur” projesi onaylanarak ilçedeki 40 kadın çiftçiye umut oldu. Proje kapmasında ilçede düzenlenen arı kovanı ve malzemelerinin dağıtımı törenine katılan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, emeği geçenleri tebrik etti.
 
İlçede düzenlenen törene Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile birlikte İlçe Kaymakamı Eyyüp Güngör, Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoylu, İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin, Otlukbeli ilçe belediye Başkanı Vahdet Ercan, Erzincan Arıcılar Birliği Başkanı Rahmi Özendi, bazı kurum müdürleri ve ilçe halkı katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende açılış konuşması yapan İlçe Kaymakamı Eyyüp Güngör, TANAP tarafından yüzde 95’i desteklenen 780 Bin TL’lik ‘Bal Gibide Olur’ projesinin ilçede vatandaşa doğrudan fayda sağlayacağını söyledi. 40 kadın çiftçiye arıcılık sertifikası 30’ar kovan olmak üzere toplamda  1200 arılı kovan ve ekipman dağıtımı yapılacağını belirten Kaymakam Eyyüp Güngör,  projenin ilk yılında bal üretimi yapılabileceğini belirterek ilçede arıcılık sektöründe markalaşma yolunda ciddi adımlar atılacağını kaydetti.
 
Daha sonra konuşma yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, projenin Otlukbeli ilçesine hayırlı olması temennisinde bulunarak, arı kovanı alan kadın çiftçilerin aynı zamanda bunun kursunu ve sertifikasını da aldığına dikkat çekerek profesyonel bir üretim yapılacağının altını çizdi. Proje kapsamında arı kovanı alan kadın çiftçilerin arı gibi çalışıp üretime önemli derecede katkı sağlayacaklarına inandığını belirten Erzincan Valisi Ali Arslantaş, yıllık yaklaşık 250 ton bal üretimi yapılan ilçede bu proje sayesinde kovan sayısının yüzde 50 arttığına dikkat çekerek, buna paralel olarak bal üretiminde de önemli derecede artış olacağına inandığını söyledi.
 
Daha sonra proje kapsamında arı kovanı almaya hak kazanan kadın çiftçiler, katılımcılara kullanacakları malzemeler hakkında bilgi verdiler. Kendilerine sunulan bu imkandan dolayı teşekkür eden kadın çiftçiler, bu emeklerin karşılıksız kalmayacağını en iyi şekilde üretim yapacaklarını dile getirdiler.
 
Törenin sonunda Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve diğer protokol üyeleri bayan kursiyerlere sertifikalarını vererek hayırlı olması temennisinde bulundular.Bu haber 409 defa okunmutur.

OTLUKBELİ GENEL

ŞEHİT AİLELERİ İÇİN İFTAR PROGRAMI

ŞEHİT AİLELERİ İÇİN İFTAR PROGRAMI OTLUKBELİ'DE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İÇİN İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

OTLUKBELİ DERNEĞİNDEN BEKİR AKSUN ZİYARETİ

OTLUKBELİ DERNEĞİNDEN BEKİR AKSUN ZİYARETİ OTLUKBELİ DERNEĞİNDEN BAŞKAN AKSUN'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010