Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
ŞEHİT SELİM TOPAL ERZİNCAN'DA ÖLÜMSÜZLEŞTİ

ŞEHİT SELİM TOPAL ERZİNCAN'DA ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Tarih 14 Şubat 2018, 22:47 Editr

OTLUKBELİLİ ŞEHİDİMİZİN ADI EĞİTİM YUVASINA VERİLDİ

El-Bab şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Selim Topal'ın ismi ikinci kez bir eğitim yuvasına verildi. Geçtiğimiz yıl İzmir'in Buca ilçesinde bir orta okula Şehit Selim Topal ortaokulu ismi verilmişti. Otlukbelili şehidin ismi bu kez memleketi Erzincan'da yapımı tamamlanarak hizmete açılan bir ana okuluna verildi. Erzincan il merkezi Ordu caddesi eski mit kavşağı üzerindeki okulun açılış kurdelasını şehidin annesi Hatice Topal, babası Salih Topal ve protokol heyeti birlikte kestiler.

  Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.Yıl dönümü için memleketi Erzincan’a gelen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, 81 İlde 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Erzincan'da hizmete giren Piyade Uzman Çavuş Selim Topal Anaokulu’nun ve Basın Yayın ve Enformasyon Erzincan İl Müdürlüğünün açılışını yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Eşi Hanımefendi Semiha Yıldırım'ın himayelerinde, Türk Kızılayı İstanbul Şubesince hayata geçirilen, "81 İlde 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Erzincan'da hizmete giren Piyade Uzman Çavuş Selim Topal Anaokulu’nun açılış programına, Başbakan Binali Yıldırım, Eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, çevre illerin milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında El Bab'ın Suflaniyah bölgesinde terör örgütü DEAŞ mensuplarınca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Selim Topal'ın isminin verildiği 3 derslik ve 60 öğrenci kapasiteli anaokulunu gezen Başbakan Binali Yıldırım ve Eşi Semiha Yıldırım daha sonra açılış programına geçtiler.

Başbakan Yıldırım Toplu Açılış Töreni’ndeki konuşmasında, Osmanlı'nın 619 yıl hüküm sürdüğünü anımsatarak, o coğrafyalarda herkesin dilinde, dininde, işinde, gücünde serbest olduğunu belirtti.

Bugün Türkiye'yi "istilacı" diye göstermeye çalışanların dönüp Cezayir'e, Fas'a, Sahraaltı Afrika'ya bakmaları gerektiğine işaret eden Başbakan Binali Yıldırım, "Kendi dillerini bile unutturdular. Ana dillerini terk ettirdiler, kendi dillerini resmi dil yaptılar. Esaretle istilayla itham edilecek dünyada hak etmeyen tek bir ülke var, o da Türkiye'dir." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin geçmişiyle gurur duyduklarını, geleceğine de güvendiklerini ve inandıklarını kaydetti.

Güzel bir hizmeti başlatacaklarını anlatan Başbakan Binali Yıldırım, bu okulların yapılmasında, projenin dizaynında emeği geçen bağışçılara ve kurumlara teşekkürlerini iletti.

İnsanın evlatlarına teşekkür etmesinin zor olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, "Açacağımız okulun finansmanını sağlayan da büyük oğlum Bülent Yıldırım'dır. Onu da bu arada zikretmeme müsaade edin." dedi.

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, eğitim için hedeflerinin bulunduğuna işaret ederek, "Bunlardan en önemlisi 2019'da artık sabahçı, öğlenci sistemini terk edeceğiz ve tek sistem yapacağız. Herhalde 6-7 ilimizde biraz daha sıkı çalışmamız gerekiyor, onun dışındakiler hazır bile. İstanbul'da biraz daha işimiz var, Ankara da toparladı, orada da az da olsa işimiz var. İnşallah bu hedefimizi tutturacağız." değerlendirmesini yaptı.

Tesise ismi verilen Şehit Selim Topal'a Allah'tan rahmet dileyen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, "Görevimiz, şehitlerin isimlerini yaşatmak için benzer tesisler yapmaktır. Bugünlere kolay gelmedik. Milletimizin duası ve desteğiyle geldik. Ondan sonra millet sevdalısı, gecesini, gündüzüne katan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının gayretiyle geldik." ifadesini kullandı.

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, konuşmasının ardından toplu açılış töreni kapsamında bazı illere video konferans yoluyla bağlandı, bağışçılar ve şehit aileleriyle de sohbet etti. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan toplu açılış töreninde daha sonra projeye ilişkin tanıtım filmi gösterildi. Akabinde Başbakan Binali Yıldırım ve Eşi Semiha Yıldırım beraberindekilerle toplu açılışı gerçekleştirdiler.

Bu haber 777 defa okunmutur.

OTLUKBELİ GENEL

OTLUKBELİ DERNEĞİNDEN ÇANAKKALE MESAJI

OTLUKBELİ DERNEĞİNDEN ÇANAKKALE MESAJI ÇANAKKALE, EMPERYALİZME VE YEDİ DÜVELE KARŞI VERİLEN SAVAŞIN EN BÜYÜK ZAFERİDİR

BÜLENT ÖZTÜRK SİNCAN'DA MÜDÜR YARDIMCISI

BÜLENT ÖZTÜRK SİNCAN'DA MÜDÜR YARDIMCISI OTLUKBELİLİ VETERİNER HEKİM, ANKARA'DA MÜDÜR YARDIMCILIĞINA ATANDI
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010