Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 
KAYMAKAM TEKİN MİDYAT HALKINA SESLENDİ

KAYMAKAM TEKİN MİDYAT HALKINA SESLENDİ

Tarih 06 Ekim 2017, 20:30 Editr

KAYMAKAM HÜSEYİN TEKİN BİR KEZ DAHA EZBER BOZDU. İŞTE GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ DEVLET ADAMI.

2012-2014 Yılları arasında Erzincan’ın  Otlukbeli ilçesinde Kaymakam olarak görev  yapan Hüseyin Tekin 1 Aralık 2016 tarihinde Mardin’in Midyat ilçesine atanmıştı. Otlukbeli İlçesinde yaptığı başarılı çalışmalarla göz dolduran Kaymakam Tekin, şimdi ise Midyat halkından alkış toplamaya devam ediyor. Çalışkanlığı ve mütevazi kişiliği ile sıra dışı bir devlet adamı olan Kaymakam Tekin Midyat halkına yaptığı yazılı bir çağrı ile bir kez daha alkış topladı. İşte Kaymakam Tekin’in Midyat halkına seslenişi:

"Değerli Midyatlı Kardeşlerim;

Yaklaşık 20 gün önce facebook, sosyal paylaşım sitesinden kendime sayfa açtım ve messenger üzerinden sizlerden mesaj almaya başladım. Şunu özellikle belirtmek isterim ki, bu yola başvurmamdaki tek sebep bir dileği, bir mağduriyeti olup da Kaymakamlık Makamına gelemeyen insanlarımıza daha yakın olmak; istek, dilek, şikayet yada herhangi bir itirazınızı doğrudan ve ilk ağızdan tarafıma ulaştırmanızdır. Sosyal medya üzerinden Popüler olma yada meth edilme gibi insan da kibir oluşturan yaklaşımlar değildir. Bilakis şahsım dahil olmak üzere yapacağımız (ve yapmakta olduğumuz) hizmetler ile alakalı dilek, istek ve şikayetlerinizi veya yapıcı eleştirilerinizi açık yüreklilikle dile getirebilirsiniz. Messenger üzerinden ilettiğiniz mesajları doğrudan ben okuyorum ve ben cevaplıyorum.

Sizlerin talepleri doğrultusunda yaptığımız maddi yardımlar ne şahsımın ne de başka bir kişinin cebinden çıkmamaktadır. Bu yardımlar tamamen Milletimizin Devletimize ödediği vergilerden karşılanmaktadır. Benim ve diğer kamu çalışanlarının maddi olmayan yardım ve hizmetleri için Devletimiz bize maaş vermektedir. Onun için siz değerli kardeşlerimize yaptığımız hizmetten ötürü Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka hiçbir kimseye bir borcunuz yoktur.


Zaman zaman esnaf ziyaretleri yapmaya, ya da farklı ortamlarda elimden geldiğince sizlerle iç içe olmaya çalışıyorum. Gönül ister ki her birinizin düğün merasimlerinde; taziyelerinizde, ya da hasta ziyaretlerinde bulunalım. Lakin Hepsini aynı anda yapamayacağımız ve bunu yapmamız halinde insalarımızın diğer işlerini aksatacağımızı bildiğim için bu konuda siz değerli kardeşlerimizin affına sığınıyorum. Ama gönlümüzün her daim sizlerle beraber olduğunu özellikle bilmenizi isterim. Şunun altını da özellikle çizmek isterim ki Ülkemizin hiç bir yerinde hiç bir vatandaşımız sahipsiz değildir. Önce Cenabı Allah, sonra Türkiye cumhuriyeti Devleti herkese sahip çıkacaktır. Çünkü “Türkiye Cumhuriyeti devleti, en çok da kimsesizlerin kimsesidir”. Şu hususu da belirtmeliyim ki maalesef siz değerli kardeşlerimizin bütün sorunlarını çözememekteyiz, lakin Devlet olarak tüm sorunlarınızı çözmek ve yaşanmış ve ya yaşanmakta olan tüm mağduriyetlerinizi gidermek bizim asli görevimizdir. Bundan dolayı her birinizi samimiyetle dinleyeceğimi ifade ediyor; her zaman sizler için sıcak bir çayımız ve sıcak bir tebessümümüzün olacağının sözünü veriyorum. Bizim bu yaklaşımımız sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Devlet yönetim anlayışının bizler üzerindeki yansımasıdır.

Benden önce sizlere hizmet etmiş değerli meslek büyüklerim gibi bende elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Onların çok kıymetli hizmetler yaptıklarına ben şahit oldum. Midyat ilçemizde kaymakam olarak görev yaptığım süre boyunca Devlet memurlarımızın ve Kaymakamlığımıza tabi kamu görevlilerin yaptığı küçük ya da büyük tüm olumsuz, çirkin ve kırıcı, davranışların günahı ve vebali önce o kamu görevlisine sonra bana aittir. Emin olun, bu konuda bana gelecek tüm şikayetleri süratle inceleteceğim. Bu konuda gereği neyse yapılacağı konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü Biz kamu görevlilerinin sizlere daha iyi hizmet etmesi için Devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiştir. Onun içindir ki siz Midyatlılara hizmet ederken yaşanan bütün güzelliklerinin ve iyiliklerin sahibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimizin güveni ve sevgisine mazhar olmuş Türkiye Cumhuriyeti hükümetidir. Bu nedenle şahsımın ve diğer memurların yaptığı hata ve olumsuz tutumları Devletimize mal etmemelisiniz. İyi bir şey varsa Devletimize, olumsuz bir şey varsa biz kamu görevlilerine aittir.

Son olarak şunun da altını özellikle çizmeliyim ki, birlik ve beraberliğimize kast eden, zarar vermek isteyen  kardeş kanı akıtan; PKK/KCK, FÖTÖ/PDY, DEAŞ v.s gibi örgütlere karşı mücadelemiz ara vermeksizin devam edeceğini de bilhassa belirtmek isterim. Bu uğurda şahsım da dahil olmak üzere bu ülkeye gönül bağıyla bağlı her bireyin her türlü bedeli ödemeye hazır olduğunun da bilinmesini isterim. Yüreğimizde korkudan eser yoktur.

Yazıma burada son verirken şunu tüm samimiyetile ifade etmeliyim ki, Toprağımıza, Bayrağımıza, milletimize, Devletimize, Vatandaşımıza kastetmeyen; toplumumuzun her hangi bir ferdinin canına, malına, namusuna göz dikmeyen her kes baştacıdır; başımızın tacıdır. Hepinize en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.
Önce Allaha sonra Devletimize emanet olunuz".

Hüseyin TEKİN
Midyat Kaymakamı

 

Otlukbelican Haber

Etem Albayrak

Bu haber 419 defa okunmutur.

OTLUKBELİ GENEL

OTLUKBELİ BİRLİK GECESİNE DAVET

OTLUKBELİ BİRLİK GECESİNE DAVET EKEV VE OTLUKBELİ KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİNDEN BİRLİK BERABERLİK GECESİNE DAVET.

OTLUKBELİ'DE MUHTARLAR TOPLANTISI

OTLUKBELİ'DE MUHTARLAR TOPLANTISI OTLUKBELİ'NİN YENİ KAYMAKAMI MUHTARLARLA İLK TOPLANTISINI YAPTI
FENAFİLLAH20 Ekim 2018
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010